Skocz do zawartości

Tutorial Dave\'a Wilsona


MJ

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio znalazłem w sieci fajny tutorial dotyczący texturowania obiektów ...

... oto adres ... http://www.3dluvr.com/davewilson/makingof/arach/MakingOfArach.htm

 

i mam problem z wykonaniem go w maxie... (chodzi o ten fragment o texturowaniu) czy wykorzystać materiał Composite ? nie wiem jak nakładać warstwy na materiale aby było widać każdą warstwę jednocześnie na 100% ... bardzo proszę o pomoc bo próbowałem wiele razy i nic ....:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

najprosciej bedzie wykorzystac mape composite. dajesz do mapowania diffuse color (oczywiscie, jezeli obiekt ma wygladac naprawde super, to samo musisz zrobic dla innych mapowan ktore wykorzystujesz np specular i bump). w mapie composite ustalasz ilosc map. mapy nakladane sa na obiekt od gory do dolu, a to znaczy ze na samej gorze (nr 1.) _najlepiej_ jest wstawic kolor bazowy obiektu. do nr 2. wstawiasz mape MASK. w tejze mapie mask masz mapowanie koloru, i co najwazniejsze - maske. moze to byc jakis procedural, albo zwykla bitmapa. czarny kolor maski rgb(0,0,0) oznacza ze mapa koloru maski w ogole nie bedzie widoczna, zas bialy rgb(255,255,255) oznacza calkowita widocznosc. kolory pomiedzy oznaczaja oczywiscie czesciowa przezroczystosc koloru.

do kazdego nastepnego nr wstawiasz znowu mape mask. itd

 

btw ten tutorial pokazuje bardzo dobrze jak nalezy teksturowac obiekt. szkoda ze dla lightwave\'a, ale mysle ze dla maxowiczow tez sie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow .. pokombinowałem trochę według twoich wskazówek i to działa .... znakomicie materiałem combustion można bez użycia bitmap (tylko proceduralnie) tworzyć brud itp... to na prawdę fajna metoda ... ciągle staram się to polepszyć ale dzięki ... twoje rady były dobre!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności