Skocz do zawartości

SimCloth/podnoszenie z ziemi...


DareecKi

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zrobić efekt podnoszenia jakiegoś materiału z ziemi ? Czym złapać ( na przykładn po środku ) obiekt z nadanym modyfikatorem CLOTH, żeby uległ grawitacji i zawisł w dół ? Bo wszystkie tutki to opis CLOTHa i DEFLECTORA :( A i jeszcze jedno do czego służy opcja RIGID BODY ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A jakim plugiem robi│e ubranko. U mnie w stitchu przez przypadek okaza│o siŕ ┐e rŕka przechodzi│a za blisko majtek i przy 140 klatce stitch siŕ zatrzyma│ poniewa┐ majtki siŕ \"rozdar│y\". Obiekt na ktˇym mia│y siŕ majtki zatrzymaŠ powinien te┐ pomˇc w jego podniesieniu.

Bacry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie było ubranko tylko taka płachta która leżąc na przedmiocie zasłaniała go i musiałem ja podnieść takim czymś na wzór ręki, żeby stopniowo odsłoniła to co się pod nią znajdowało... a robiłem to w SimCloth\'cie i bardzo przyzwicie wyszło z tym podnoszeniem od dołu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michaelmo

Mozna zrobić inaczej... zanim sie da modyfikator simcloth zaanimować przemieszczanie sie jednego/kilku polygonow/krawedzi/punktow(vertexow), nastepnie simcloth bez deflektora (chyba, ze o inne przedmioty). w ten sposob nie "spadnie" nam to z zadnego podnoszonego przedmiotu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele sposobow na to aby "szmatka" zwisala. Mozna zrobic to np. tak:

sworz jakikolwiek objekt (najlepiej linie, bo bedzie nierenderowalna odrazu), wybierz "szmatke" i wejdz w grupy rozwijajac modyfikator cloth

1.JPG

potem kliknij przycisk "Make Group" (nazwij jak chcesz) i zaznacz srodkowy wierzcholek (vertex). Nastepnie nacisnij przycisk "Node" i wskaz stworzona na poczatku linie. Tym sposobem unieruchomisz srodkowy vertex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności