Skocz do zawartości

wygładzanie teksturą


Rekomendowane odpowiedzi

wydawało mmi sie, że napisałem taki topik, ale że go nznaleźć nie mogę - więc ponawiam.

 

chodzi mi o jakies bardziej szczegółowe ( najlepiej z przykładami - bo na tym sie człowiek najszybciej uczy) wytłumaczenie działania smoothing groups. Wydaje mi sie , ze jest to cos, co potocznie nazywa się \"wygładzaniem teksturą\".

 

Wciskałem f1 w moim maxie 4.2, ale tam jest tego dosłownie kilkanascie linijek i żadnego przykładu - totez niespecjalnie wiem co to za zwierz, a jest mi to potrzebne o tyle, że ejst to ponoć dobry sposób na wygładzanie obiektów low-poly.

 

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sprawa jest dość prosta i nie sądzę, aby warto się tu rozpisywać. Dzięki grupom wygładzania możesz zdefiniować, które ścianki obiektu mają być wygładzane względem siebie, a które nie. Dzięki temu masz kontrolę, nad \"gładkością\" powierzchni. Mozesz wprowadzać wygładzenie tam, gdzie go nie powinno być (np. gdy tworzysz boxa, ma on zdefiniowane odrebne wygłądzanie dla każdej ze ścianek, dlatego jest kanciaty i ma krawędzie. Możesz jednak je wygładzić - polecam modyfikator Smooth). Podobnie ma się rzecz z domyślną kulą, która może mieć bardzo mało podziałów, a wydawać się gładka dzieki wygładzaniu...) I to może tyle na początek....

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności