Skocz do zawartości

[Szukam]Mmorpg


emo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuje kreatywnych 2d-3d grafików do zrobienia pierwszej polskiej gry mmorpg.CO do wynagrodzenia na początek mogę obiecać dobra zabawę w dobrym gronie i piwo ;) Ale jak byśmy projekt dokończyli bo wiem ze było pełno osób które zaczynały i nie skoczyły (nie wiem czemu ?) to nie musze chyba wspominać o pieniądzach jakie dostarczy gra.Dla wyjaśnienia mmorpg to tibia,mu word of warcraft, itp Ja myśle nad pomysłem fantasy magia,smoki, ale jestem otwarty oczywiście na sugestie !

 

Masz jakieś pytania wal !

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mozesz rozwinąć myśl: "wpieprzyli sie w bagno i w ogole zyc im sie nie chce" Jakieś pieniadze są ale to jest drobna suma na początek sadze.A o jakiej sumie mówisz pomijając prowizje współpracowników. Czy poporstu jak sie komuś nie płaci to komuś nie chce ? o to chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Emo :)

 

Naprawde na tym forum było juz troche takich ogłoszeń, wiele ludzi probowało wyjaśnić że zgłoszenie na zasadzie "mam pomysł na cos w rodzaju fantasy" jest nic nie warty. Jeśli nie masz _bardzo_ konkretnego planu, co gdzie, jak, za ile itp itd, to jest minimalna szansa ze twoim ogloszeniem zainteresuje się ktokolwiek kto traktuje prace poważnie. Tym bardziej od zupelnie nowego człowieka o którym nic nie wiadomo (chodzi mi o doswiadczenie developerskie).

W wielkim skrócie:

albo zrób żeby ten projekt wyglądał tak że ma szanse na powodzenie, albo daj spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiec tak wyjaśni sie sie sprawa programistów to wszystko opisze co i jak bo bez engine nie ma co. Macie racje jakiś gościu nieznay rzuca hasło zroby gierke po polsku a nie ma bladego pojęcia o niczym i jeszcze pisze kilka zdań i myśli że wszyscy sie rzucą z altruistycznie z pomocą :/ Tu mnie macie, ale każdy kiedy zaczynał i nie sadze zeby stworzenie przykad:tibiopodobnej gry jest trudne. Ale pomińmy to jak zrobie team programistów to pogadamy i wszysko wypisane gdzie po co i za ile.

 

Przepraszam za ten dziecinny post !

P.S

Ale myślałem teraz przynajmniej o merytorycznym aspekcie gry. Przynajmniej zęby ktoś mi doradził kilka rzeczy !Wskazał kierunek.

Trzeba mieć marzenia ! Nie mam 14 lat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sadze zeby stworzenie przykad:tibiopodobnej gry jest trudne

 

nawet nie wiesz jak bardzo sie mylisz

 

Przynajmniej zęby ktoś mi doradził kilka rzeczy

 

moja rada: zacznij od czegos mniej zlozonego w samej mechanice rozgrywki. strzelanka, platformowka etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, cos mi się sieć kopie bo zjadło mi post jak wysyłałem. W każdym razie powtażać sie nie ma sensu, bo widze że ludzieconieco napisali juz to co sam chcialem napisać.

 

a z tego co zapamietalem:

może i stworzenie tibio-klona nie jest trudne, ale zrobienie tibio-klona ktory sie sprzeda juz moze byc... bo moim skromnym zdaniem tibia nie jest najwyzszych lotów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra nie była by sprzedawana była by za free, ale z czasem jakieś reklamy na stronie kupowanie domków itp. Tibia jest darmowa ale za pacca sie placi 90 zl chyba czy coś. Tibia nie najwyższych lotów , nawet nie wiesz ile dzieciaków w to gra. A co do tibio-klona to nie chodziło mi o coś podobnego ale coś na takiej zasadzie. Proste ale duża grywalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Jedni i drudzy do tej pory nie znalezli chyba wydawcy.

Przecierz pisałem wcześniej ze nie potrzeba wydawcy do wprowadzenia mmorpg ? Przecież to przez net !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość e=mc^2

emo nie uda ci sie zrobic mmorpg, jestem o tym przekonany na 100 procent

masz juz design-doca?albo jakis scenariusz ogolny, ogolne zalozenia gry?cokolwiek masz?jakis pomysl na fabule?postacie niezalezne?dialogi chociazby?a jak mialaby wygladac mechanika gry?system rpg?historie swiata w ktorym bedzie sie toczyc gra masz?

ty jako kto chcialbys robic?jako programista , grafik czy ktos inny?

i powiedz ile masz lat?sam sie utrzymujesz masz prace jakas?

zrobienie gry to bardzo zlozony i duzy projekt, zrobienie crpg to juz wogole jest ostro a zrobienie mmorpg to juz masakra jest, w takiego wow'a gra 8 milionow ludzi, na ilu graczy planujesz swoja gre?gdzie postawisz serwery, ktore maja obsluzyc twoich graczy?i proste pytanie skad wezmiesz kase na te serwery i na ich utrzymanie?

zrob najpierw jakas prosta gierke, np. tetrisa albo pac-mana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziomuś piwo ?? bedziesz musiał poczekać aż emo dostanie dowód osobisty... a do tego momentu stwierdzi że robienie mmorgów jest nudne, trudne, i frustrujące i z twojego piwka nici.... a tak na serio to tak jak w życiu zacznij od rzeczy najłatwiejszych, mody, proste gierki, a nie pchaj się z motyką na słońce bo sie poparzysz..... no chyba że jesteś "pionierem" który pokonuje problemy jak burza i wie jeszcze jak kupić browara bez dowodu to za 4 lata bedziemy grać w twoją gierke ze spuszczonymi uszami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób moda jakiejś gierki podmieniając tylko kod Networkingu zmieniając na MMORPG np. mmorpg quake 3 (source za free, ale super popiep##one).

albo jakieś kup Torque. Ogólnie to jedyne co trzeba to znać się na programowaniu sieci Klient-server znajomości protokołów itp. Potem mógłyś modować te swoje q3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności