Skocz do zawartości

error after effetcs7


Kluś

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Generalna zasada wkladania plikow do aftera polega na wrzucaniu nieskompresowanego materialu. Np jak wrzucisz mpg-a ktory ma kilka mega to najprawdopodobniej gorzej bedzie sie go obrabialo niz nieskompresowany avi albo sekwencje tga a to dlatego że program musi tego mpga rozkompresowywać w locie żeby Ci go pokazać. Ma to związek z technikami kompresji i klatkami kluczowymi. Chodzi o to, że program musi rozkompresować materiał od jednej klatki kluczowej do drugiej żeby pokazać klatkę którą chcesz a która znajduje się pomiędzy kluczowymi. To samo się tyczy plików dźwiękowych dlatego mp3 odpada (chociaż metoda kompresji mp3 jest nieco inna). Na waveach pracuje się całkiem spoko i nie ma problemów, że dźwięk się rozjechał przy rozkompresowywaniu albo że się pojawiły trzaski.

Ten komunikat najczęściej mi wyskakuje jak renderuję coś do kodeka który jakiejś opcji nie obsługuje. Najczęściej są to ograniczenia rozdzielczości albo ilości fps. Dla przykładu jak wypuszczasz do kompresji dv/dvcam to nie możesz mieć innej rozdzielczości niż 720x576 25fps a jak do mpga 1 to rozdzielczość musi być wielokrotnością 8 ,itp.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki daveborck

w takim razie jak wypuścić animacje (do jakiego kodeka) zeby nie było erroru?

moja rozdzielczośćto 800x450, (na własne potrzeby-na stronke) fps: 30.

najchętniej zrobiłbym to do Quick Timea. plik muzyczny mam w wav.

dzieki z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja nie wiem, ogólnie jak mówił Dave, trza się podzielności trzymać

ale jaki format ma jakie wymagania to nie wiem

 

ps.

nie lepiej animkę zrobić w 25 klatkach per sekynd ? zawsze będzie mniej zajmować co przy necie się przydaje

 

ed:

na pewno przez 16 jak będzie podzielne to będzie gicior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało się!! dzieki chłopaki

zmiana rodziałki z 800x450 na 800x440 (czyli podzielne przez 8) pomogło!hmm na czym to polega.. ??

mam jeszcze jedno pytanko: tak jak już mówiłem animacja przeznaczona jest na stronke we flashu. mam sekwencje plików tga plus dzwięk w wav. gdy zapisuje do quick time z sorensonem 3 wychodzi ok.170 MB!(animacja trwa 1,30min) troche dużo.. jak radzicie to popieścić zeby było dobrze..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy animację we flashu odtwarzasz jako flv?

Jeśli tak to możesz animację wyrenderować jako xvida a potem flash video encoderem przerobić to na flv. Ani jeden ani drugi format nie ma problemu z rozdzielczościami i 800x450 spokojnie przejdzie. Niestety xvid nie zapisuje alphy więc jak będziesz chciał przezroczystość to będziesz musiał kombinować z innymi formatami.

1:30 to sporo przy takiej rozdzielczości więc jak dasz jakieś 1500-2000 przy kompresji do flv to kilkanaście mega wyjdzie co przy ściąganiu przez sieć jest dla niektórych wielkością zaporową.

Ostatnio robiłem coś podobnego ale to było na płytę a tam wielkości plików się aż tak nie liczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluś: no tak sobie lubią zajmować animki, sprawdź jeszcze ile z tego zajmuje sam dźwięk,

łejwy są nieskompresowane, więc mogą same z siebie podbić Ci wielkości pliku

Z afterka możesz sam od kopa wrzucić do flv

 

Dave: mój xvid musi być podzielny i 1500 - 2000 bitrejt obstawiam koło rzydziestu mega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, sprawdziłem tego xvida i obsługuje więcej rozdzielczości niż taki mpeg1 ale całkowitej dowolnosci nie ma.

A co do wypuszczania flv z aftera to nie polecam, nie raz a w zasadzie prawie zawsze eksportował mi z błędami, czyli trzeszczącym dźwiękiem i zielonymi artefaktami. Te same pliki flash video encoder łykał i przetwarzał bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam duzy problem.. po wyrenderowaniu do xvida raz że nie chce sie wogle odtwarzać. dwa że zacina się całkowicie okno w którym jest ta animacja. wogle jakaś porażka.. wiecie o co może chodzić..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey ho

 

dunno...

dziwy niewidy, nie miałem problemu z xvidem

może kodeki przeinstaluj

wywal xvida, którego masz do tej pory i walnij tego, u mua elegancko hasa

http://www.xvidmovies.com/codec/

 

ps. a jeśli chodzi Ci o to, że po zrenderowaniu do xvida i wrzuceniu tego do afterka Ci się wywala, to jest to normalna rzecz, afterek nie skorzysta z xvidów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności