Skocz do zawartości

Problem z maską


Kichas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcę na butelce umieścić etykietkę (mniej więcej jak na obrazku poniżej), jednak nie wiem co robię źle, że tło etykiety które powinno być zakryte przez maskę jest widoczne :(. Próbowałem różnie ustawić maski w kanałach diffuse, transparency; odwracałem maski a i tak efekt nie był dobry. Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Dzięki DruG za zainteresowanie i poświęcenie chwili czasu. Ustawienie przez Ciebie proponowane faktycznie idealnie sprawdza się tak jak to przedstawiłeś (rys.1) jednak po przypisaniu do butelki materiału szkła nie mogłem się pozbyć tła (rys.2). Ciągle dochodzę tylko do rezelultatu z rys.3 :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ta etykieta to osobny plane, to podejrzewam, że wiem w czym problem, gdyż dawno temu walczyłem z tym samym.

 

Wtedy rozgryzłem to tak:

Maskę, którą dałeś na opacity (przezroczystość) - tą samą maskę wstaw do \'specular level\' ta biała ramka to po prostu odbicie swiatla, które jest uwzględniane na całym plane\'ie.

Ale poleciłbym Ci zapoznanie się z help\'a z materiałem typu blend - świetnie nadaje się do takich rozwiązań. (wtedy oczywiście bedziesz działać tylko na butelce - już bez plane\'a)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na różne sposoby umięścić etykietę na butelce np. odłączając (detach)część polygonów od butelki oraz przypisując etykietę tylko do zaznaczonych polygonów i efekt był ciągle taki sam jak na rysunkach, a z blendem nie próbowałem - mógłbyś w skrócie napisać jak się do tego zabrać ponieważ będzie to pierwsze moje zetknięcie z tym materiałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Kichas

[...]

mógłbyś w skrócie napisać jak się do tego zabrać ponieważ będzie to pierwsze moje zetknięcie z tym materiałem

A już robiłem odpowiednie screeny, no ale Aleksander mnie wyprzedził. ;)

 

Jak widać, blend doskonale rozwiązuje Twój problem i wszystko jest ładnie pokazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności