Skocz do zawartości

Jak owinąć obiekt 3d na innym (np wzór na donicy)


giegu

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jaką opcję zastosować żeby stworzyć obiekty z wzorami np: bieżnik opony, rzeźba owinięta np na kuli, grawerowany wzór na skale, wazie itp.

 

Próbowałem conformu, ale coś nie wychodzi (w końcu już nie wiem do czego służy :( ) można budować np rzeźbe bezpośrednio na obiekcie ale to nie to, szukałem w necie, Shape merge jest za prosty - tylko spliney. Please help. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jest też coś takiego jak subdivision displacement o czym nie każdy wie... nidy normalny displace, czyli przesunięcie wierzchołków w oparciu o bitmapę.. jest jedno ale... subdiv. potrafi dopasować zaczęszczenie siatki do bitmapy... no to chyba więcej nie muszę pisać...

zrobienie ornamentów bogato zdobionych czy orzełka na mocecie w mega zbliżeniu to pikuś... i jeszcze jedno ale... siatka miejscami może naprawdę się zagęścić i czasami trzeba troche wyczyscić model po takim zabiegu.. pozro.

Modyfikator Disp Mesh* (world) z materiałem z przypisaną mapą do kanału displace...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany!! Naprawde dzieki bardzo, skonczcie juz bo mi sie zaraz glupio zrobi :):)

 

Ale jeśli macie takie dobre chęci, za co wielce dziękuję, możecie zerknąć na gorszy problem którego NIKT na forum ani nawet na świecie chyba nie rozwiązał Blight vs ShagHair problem :( http://www.max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=10191

 

dzieki pozdrówka !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności