Skocz do zawartości

iMac plus zewnetrzny monitor ( problem)


Grzessko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem posiadaczem imac-a . Ostatnio kupiłem przejściówkę z mini displayport do vga by podłączyć na próbę do imaca 2 monitor ( jakiś stary lg flatron 17 cali )

 

No i wszystko pięknie ale nie wiedzieć czemu 2 monitor strasznie kiepsko dział tzn. po już po 5 min użytkowania czułem że bardzo męczy mi oczy.

PO 30 min już nie dało się tego zwytrzymać .Wiadomo ze ten monitora to stary grat ale do tej pory służył mi przystarym pc i nie odczuwałem takich problemów

 

Ma ktoś pomysł czemu tak się dzieje ? Nie wiem może winą przejściówki ?

 

Z góry dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

hmm odświeżanie było bodajże na 75 ( przy ustawieniach monitora była dostępna tylko tak wartości i 60 )

 

Jak myślicie to może być wina konwertowania sygnału ?

BO szukam teraz jakiegoś lepszego monitora by mieć jako 2 przy imacu na refki itp i się boje że jak kupie to mogę mieć niemiłą niespodziankę tak jak przy tym starym lg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol tez myslalem ze to kineskop. to moze kwestia jasności ja mam poredukowane jasności w monitorach do minimum i daje spokojnie radę 24/7 niemalże. Moj jeden lcd ma taka sprytną opcję przeplotu udającą głębie koloru i na niektorych tłach (drobne ciemne siateczki) po prostu mruga a tak to lataja "mrówki" po ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nie bardzo Ola-f przy monitorze moge tylko wybrac 5 profili jasności i jakieś podstawowe ustawienia barw a na macu tylko ustawiam rozdziałek i odświeżanie ;/

Kurcze chłopaki ja nie mam pojęcia o co chodzi najlepiej jak bym zkombinował drugi lcd do testu i zobaczyć czy będzie się działo to samo

 

A może są tu użytkownicy imac-ow i mieli podobne problemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności