Skocz do zawartości

Zestaw PC: ~5000 zł do 3dmax /after effects (trapcode) / Diablo 3 :)


PiotrAdamczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kiedys byłem na bieżąco ze sprzętem, ale teraz chciałbym prosić was o pomoc.

 

Przeglądalem kilka tematow, zwlaszcza ten -> http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=82609

 

i mam kilka pytan, czy ten procek kręci sie do 5ghz?

czy lepiej poczekać na lepszą grafę (słyszałem że ma wyjsć cos rewolucyjnego z CUDA...) ?

 

 

Generalnie będę robił ciężkie sceny (exteriory) więc 16 GB ramu minimum, z aftera cały pakiet trapcode (form particular itp.) dobrze jakby śmigał szybko. Gierki to głównie diablo 3, żadnych crysisow czy battlefieldow nie będę odpalał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

2600k kreci sie dalej niz 5Ghz ale wszystk ozalezy od tego jaki sie trafi i jaka plyta glowna akurat przypasuje, tutaj to jest loteria.

Z doswiadczenia moge powiedziec ze moj kreci sie na 5.6ghz ale oplacalnie jest krecic do 4.8ghz a to to juz w sumie niemal kazdy procek daje rade.

Z grafik to teraz nvidia gtx680 wyszla, i musze przyznac ze ponad 1500 cuda robi wrazenie i do domowego kompa nic lepszego nie wyobrazam sobie. Jest jeszcze nowa ATI ale nie ma zbyt dobrej obslugi jesli chodzi o GPU mimo ze teoretycznie powinna byc mocniejsza w te klocki (w OpenCl ATI ma znacznie lepsze osiagi, jednak glownie w benchmarkach, bo obsluga ati streams ssie na amen).

 

Ogolnie przy ciezkich projektach to nie nastawial bym sie zbyt na GPU bo tutaj trzeba duzo Vram, a w chwili obecnej grafika nawet z 4GB ram to sporo kosztuje co nie znaczy ze taka z 2GB ram i spora zawartoscia CUDA nie pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, nie kupiłem z braku kasy i robię drugie podejście :)

 

Po przeczytaniu kilku wątków na forum dobrym wyborem wydaje się być :

 

procesor intel i7 3770K

karta geforce gtx 670 2GB pci-e 3.0

dysk SSD vertex 4

zasilanie 700-800W

 

mam problem z doborem płyty głównej i RAMu (minimum 16GB). Nie chcę oszczędzać na obudowie, jak znacie jakąś naprawdę dobrą do 700zł to proszę o info. Na cały zestaw nie chcę wydać więcej niż 6000zł, zamawiać i składać będę prawdopodobnie w komputroniku, tak wymyśliłem żeby mieć od nich gwarancje na wszystko i reklamować całość w razie awarii, może dostanę też jakiś rabat.... składał ktoś z Was u nich komputer albo wie jak to tam działa? (trochę się boje że będą traktować sprzęt jak worek z kartoflami)

 

Dzięki

Edytowane przez PiotrAdamczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, nie kupiłem z braku kasy i robię drugie podejście :)

 

Po przeczytaniu kilku wątków na forum dobrym wyborem wydaje się być :

 

procesor intel i7 3770K

karta geforce gtx 670 2GB pci-e 3.0

dysk SSD vertex 4

zasilanie 700-800W

 

mam problem z doborem płyty głównej i RAMu (minimum 16GB). Nie chcę oszczędzać na obudowie, jak znacie jakąś naprawdę dobrą do 700zł to proszę o info. Na cały zestaw nie chcę wydać więcej niż 6000zł, zamawiać i składać będę prawdopodobnie w komputroniku, tak wymyśliłem żeby mieć od nich gwarancje na wszystko i reklamować całość w razie awarii, może dostanę też jakiś rabat.... składał ktoś z Was u nich komputer albo wie jak to tam działa? (trochę się boje że będą traktować sprzęt jak worek z kartoflami)

 

Dzięki

 

obudowa antec p280

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności