Skocz do zawartości

3d/2d


Gość RafalPL

Rekomendowane odpowiedzi

Gość RafalPL

Karta 3D/2D

Na wstępie napisze ze nie jestem jakimś specem ale postaram się opisać moje spostrzeżenia związane z profesjonalna linia kart i tych przeznaczonych na rynek gier.

 

GTX czy Quadro

Stosunkowo niedawno, bo dzień po premierze LGA2011 składałem nowy zestaw na procesorze i7 3930k wszystko szło pięknie tylko, co wybrać do 3D wcześniej miałem 250/280 oraz przerobionego 8800GT na Quadro FX, 3700 na którym bardzo fajnie się pracowało. Po ciężkim namyśleniu wybór padł na Q600 trochę się obawiałem, ale raz się żyje, jak się okazało był to strzał w dziesiątkę, ponieważ w gry nie gram nie przeszkadzało mi to ze karta nie uciągnie nowych tytułów. Postanowiłem jeszcze sobie pozamawiać dla sprawdzenia GTX 570/580/AMD 6850 byłem trochę rozczarowany tymi kartami, ponieważ na GTX max od czasu do czasu lubił się przywiesić i nie działał prawidłowo przy zaznaczonej opcji Ignore Backfacing oraz chaczenie przy obracaniu widoku, co mnie denerwowało na AMD znów działało nawet fajnie, ale średnio o 30klatek mniej no i brak Cuda (czasami w Iray cos się renderuje).

 

Podsumowanie

To zależy jak chcemy pracować czy bez błędów i niespodzianek czy pakujemy pieniądze w kartę do gier i przy okazji sobie zagramy. Quadro 600 daje rade nawet z 4mil poly może ze posiadam I7 3930K (4.2Ghz) myślę ze ten CPU wyciąga z tej karty wszystko, co ona oferuje i pracuje się nadzwyczaj komfortowo i przyjemnie nawet zapominając ze to niby po za Q400 najsłabsza karta do tych zastosowań.

 

Dla Sprawdzenia

GTX 680 nie działa w trybie Open GL zamyka MAXA i wywala błąd wiec sam myślę ze im nowsza generacja kart tym producenci dają do zrozumienia ze karty do gier są do gier a do 3D mamy serie profesjonalne, może to niedopracowanie w sterownikach a i jeszcze jedna uwaga niby więcej tych cuda a działają wolniej, czyli tak samo następny mankament.

Seria 200 najlepsza z kart do gier nom i stara poczciwa 8800/9800 na tym w maxie da się nawet fajnie pracować. Jak bym miał wybierać jeszcze raz to wybrałbym ponownie Quadro 600/ lub GTX 280 bądź FX1800. Opisuje moje spostrzeżenia wiec wszystko zależy od konfiguracji

 

Przykładowy projekt (nie ukonczony)

 

Przed

c82d9f2d285fb169m.jpg

 

Po

 

96611f517da11483m.jpg

 

Myślę ze komuś to pomoże w jakimś tam stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie od dzis wiadomo ze sterowniki to polowa sukcesu, a przypadku nvidii ok 40% to kwestia samego sterownika. Od czasow serii 8x00 oraz pierwszego GTX, obecne nowe produkty roznia sie stanowczo i nvidia poszla w inna strone jesli idzie o sprzet do zastosowani typowych 3D oraz sprzet do gier stad tez nie da sie juz nawet przerobic karty na quadro.

Obecnie karty typowe do gier sa tak wyzylowane ze nawet nie poleca sie ich stosowania do renderingu poniewaz przegrzewaja sie przy 100% obciazeniu.

Co ciekawe, w viewporcie 3ds max potrafi plynniej pracowac na 8800 przerobionym na quadro, niz na fermi. Ciekawa opcja to obie te karty w PC, bo iray moze obslugiwac spokojnie wiele GPU. Tak wiec ciekawa opcja dla posiadaczy fermi lub czegos mocniejszego - dolozyc najprostszego przerobionego na quadro 8x00 albo 98xx i jechac w iray albo vray (choc ten drugi to czesto bykami sypie ale to juz wina opencl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee tam ja mam geforca 670 i chodzi mi wszystko .Max chodzi mi w open gl i direct x. Dzialam na direct x 9 bo szybciej i nie mam bledow .Inna sprawa jest ze Max sypie sie zreszta tj na innych kompach i kartach .Czyli co 15 min . Ten program to jakas porazka!. Robie w Mayi

gdzie wszystko hula i odkad mam ta karte (ok miesiac) nie pamietam zadnej zwiechy . Niestety finalnie musze oddawac sceny w maxie.

Dalem za karte 1700 i wedlug mnie nie ma sensu wypieprzac majatku na karte . Raz obrabialem scene 10 milionw fejsow w vieport 2.0 i mialem blisko 70 fps.. W maxie ta scena znacznie wolniej chodzila .Wrecz nie dalo sie dzialac na calej scenie.

Gry wszystkie smigaja na max detalach.

Po miesiacu uzytkowania daje karcie 9/10 jesli chodzi o Power w stosunku do ceny .Idealna karta do gier i pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylk oze ta karta nie nadaje sie do renderingu - viewport to co innego.

W 3ds max masz kilka trybow wlacznie z nitro ktore to powinno byc uzytkowane na gtxach, w przeciwnym wypadku wlasnie bedziesz mial takie zwiechy. Ja uzytkuje 3ds max na gtx 460 i nie mam tez zadnych problemow z tego tytulu - nawet renderuje na nim w iray i wszystkio smiga i nie wiesza sie. Jedyne co jest to w opengl szarpie w viewporcie gdy probujesz obracac scene. Normalnie jak nie masz stycznosci z quadro to nie domyslisz sie o co chodzi ale jak przesiadziesz sie z quadro na gtxa to odrazu widac ten mankament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz to moim zleceniodawcom gdzie zycza sobie sceny max 2010 i max 9 .I wiem ze mnostwo znajomkow ma to samo.Standartem jest max 2010 or 2009.

Zreszta przypomnialo mi sie w maxie 2013 i tym calym nitro tez mam takie zwiechy wiec o nie ma o czym mowic .Wydawanie ponad 5k na karte

tylko po to zeby stabilnie chodzil program , sorry ale jest to przegiecie .

Z quadro mialem stycznosc i roznymi egzotycznymi kartami dedykowanymi niby specjalnie do grafiki i nie przypominam sobie zeby to bylo jakies niewiadomo co.

Pozatem te karty nie nadaja sie do gier.

Tymbardziej ze po 3 latach trzeba zmieniac sprzet a wybulanie miedzy 5 a 8 k za sama karte to jakis

idiotyzm skoro wystarczy dobry geforce i dobry program :D

 

PS a z tym renderingiem to nie wiem bo malo co renderuje ...Dziwi mnie ze jeszcze tego nikt nie przetestowal i nie podal jakis wiarygodnych wynikow.

Edytowane przez jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

ja nie wiem jak wy to robicie ze wam sie wiesza u mnie dziala na 5+

ps panowie chciałem żeby tutaj każdy mógł zamieszczać swoje spostrzeżenia a nie ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no o co chi chodzi .3d to nie tylko 3dmax to ze jak Ci jakas karta chodzi zle w tym sofcie to nie zalkadaj ze cala seria jest do d..

Mi 670 smiaga w Mayi .(Fakt musialem pobawic sie troche driverami ) Ja winil bym raczej soft ze coraz bardziej syfny sie robi skoro

trzeba mnostwo kasy wywalac na drogie karty. Takie sa fakty .

A jeszcze jedno skad wam sie bierze to ze geforce 8800/9800 czy 280 jest lepszy od geforca 680. Kurde tak sie sklada ze mam 2 kompy na dokladnie tych samych kartach i przesiadlem sie z tych kart na 670 .

I moje wrazenia sa dokladnie odwrotne. Nawet jesli chodzi o maxa.

Jakies voodoo hardwerowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

Z tego, co piszesz to widocznie mało się bawiłeś bez urazy, ale, na co dzień jak byś pracował w 3d max to byś miał trochę więcej do napisania.

 

A co do wydawania to zależy gdzie pracujesz w USA mam za dwa tygodnie Quadro 5000 tylko, po co jak ja z tego, na co dzień nie żyje tylko dorabiam.

 

Nie ma się, co oszukiwać, ale co nowsza seria kart jest gorzej a jak byś pracował na quadro na 10bit na kolor i AA + OpnenGL to byś wiedział, o co chodzi nie ma, co nawet porównywać.

 

Od serii 400 zaczęło się nieciekawie najnowsza seria tylko uświadczą mnie w tym włącz sobie Photoshopa CS6 na tym GTX to sobie popracujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego ze pracujesz w usa srusa . ja siedze w Polsce i tez moge miec 2 tyg quadro ale totalnie nie widze sensu kupna tej karty.

I co znowu ze w nowej seri nie da sie pracowac w photoshopie? bo niby kolorow za malo ? lol jesli tak jest to ja nawet pojecia nie mialem ze cos sie zmienilo mimo ze mam Eizo color edge. LOL

A maxa znam az za dlugo .Uwiez mi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

Ja nie chce tutaj nikomu uwagi zwracać ale trzymajmy poziom dyskusji (Proszę) i nie przebywanie się jest wskazane wiadomo ze nie każdy ma co może chcieć ale tam u góry w pierwszym poście jest napisane wiec nie wiem o co ci chodzi to jest moja opinia i z takimi problemami się zetknąłem a pisanie ze to jest (3d max to gowno i ze gtx jest cacy) nazwał bym to raczej brakiem jakiego kolwiek doświadczenia w czym kolwiek a ta wypowiedz uświadamia mnie w tym wszystkim z góry przepraszam ale takich wypowiedzi się czytać nie chce nie jestem jakimś lingwista ani fachowcem ale tam jest napisane na samym początku!!!.

 

I nie bede takich dyskusji rozwijal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w 3ds max od bardzo dawna i nie mam problemow z nim o ile mam dobre stery do mojej grafy. Uzywam GTXa i nie mam z maxem zadnych problemow, bo problemy to sa na ogol w sterownikach.

GTX nie nadaje sie do renderingu 3d , do tego musi byc karta pokroju quadro.

Quadro maja lepsza sekcje zasilania, lepiej dopasowane sterowniki (np do 3ds max, ale takze do maya i autocad) co pozwala na unikniecie wielu zwisow softu lub przeklaman.

 

Jedyne co jest niewyobrazalnie idiotyczne to to ze kosztuja 4 albo i 10 razy wiecej. Jestem w stanie pojac ze moga kosztowac 2x wiecej niz odpowiednik w formie GTX ale niestety quadro sa bardzo drogie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności