Skocz do zawartości

ATI RADEON 9500/9500PRO/9700/9700PRO przeróbka na FireGL Z1/X1


Weles

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.nvworld.ru/docs/sfgl.html

 

Jak wyczaiłem tą stronkę i poczytałem wyniki testów po przerobieniu to myslałem, że mi buty z nóg pospadają, a szczęka to na klawiaturze wylądowała. Jeśli jest tu ktoś kto ma jeszcze wyżej wymienionego radka to plz o kontakt. Może razem będzie łatwiej coś zdziałać, a ja zaczynam już od zaraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hehe mam tez ta karte ale ze kocham grac .... :) zrobilam z mojego radeona 9500 radeona 9700 . / biosa hack / podobnie jest z fire gl ... a znsz ta stronke overclockers.ru

tam jest pare ciekawych infos jak \"odswierzyc\" radeona .. poszukam moze znajde wiecej infos na ten temat

 

hehe wreszcie ktos na tym forum co ma radeona i ati karte .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzięki za help

 

MeG apropo Biosu to znasz jakąś fajną stronkę z Biosami do radków - najlepiej także FireGL, no i jakimi kryteriami kierowałaś się przy wymianie czy tylko modelem chipu kart (w Twoim przypadku 9500) czy także firmą, a może jeszcze czymś innym. Narazie w sumie to nie mam zamiaru zmieniać na 9700 bo mam nadzieję, że coś wyjdzie z tym FireGL, ale słyszałem, że sama zmiana Biosu na 9700 może nieco zwiększyć wydajność (kilka %). www.overclockers.ru przeglądałem ale czegoś takiego jak na nvworld nieznalazłem.

 

rly stronka którą podałeś zawiera opis trochę innej przeróbki tzn. po pierwsze sprzętowej (lutowanie), po drugie z only radka 9700, a do tego inną metodą - bez riva tunner.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamm oto dwie strony z ktorych ja korzystalam zeby mojego radeona \"przepoczwarzyc \" tunning

 

riva tuner

mam nadzieje ze pomoglam jak masz pyt to kieruj na moj mail albo na u2 czy jakos tam ...

oh a jaki mas os ???

 

btw. ja mam radeona - saphire / porzednia graka tez byla z radeonem tyle ze 7500 .... /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę do posiadaczy radeonów czy może ktoś przeprowadzić ten test co jest w hardware na samej górze (przy zmianie widoku na WIREFRAME!) bo podobno są o połowe słąbsze od nvidii nawet po przerobieniu? moje wyniki:

 

geforce4 ti 4400 przerobiony przez softquadro4 na Quadro4 780 XGL:

 

Maxtreme - 2.91

DirectX 8.1 - 2.01

OpenGL - 1.98

 

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Radeona 9700 a to jakie osiagi prezentuje w poszczegolnych trybach wykorzystanie sprzetowe Directa 9 daje mu ogromna przewage(w trybie cieniowania osiagnal 9,687)

 

MAXimum 2.087

DirectX 9.0 11.306

 

[Edited on 22-3-2003 by rly]

 

[Edited on 22-3-2003 by rly]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności