Skocz do zawartości

LUDZIE POMOCY !!!!


Kurczak

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem sobie całkiem sporą scenke w 3ds max R4 - został teraz tylko rendering. Wszystko było oki do tej pory - kiedy robiłem nowe ujęcie (1000 klatek) podczasr renderingu wyskoczył błąd Runtime error 266 at 00001f10. Ciekawą sprawą jest że max renderuje jakoś ilość klatek a potem to samo (nie chodzi tu o konkretny numer klatki np renderuje od 0 do 20 albo od 10 do 30 itp). Sprawdzałem czy coś sie nie pomotało wiec otworzyłem wersje scenki z ostatniego udanego renderingu (też 1000 klatek) i to samo. Mam 2 kości kongstone 256 MB, procka 2GHZ na płycie GB GA7VAX karte graf GF 4 TI 4200 LE 128 DDR agp x 8. POMOCY LUDZIE POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chyba mnie ...... 3 godzinki renderowania i dup. Znowu to samo Dołożyłem jeszcze jedną kostke DDr 256 333 teraz są już trzy wiec chyba to nie wina braku pamiątek - (scena ma 10 MB) . Czy jak mnie wywali podczas renderu animacji jest jakaś szansa odzyckać tą część która sie wyrenderowała?? (to jest avik skompresowany w XVID) Próbowałem divfixa i nic. Błagam pomocy. Teraz przeinstaluje 3ds. Moze to coś da ale pewno sie znowu przekonam dopiero po 3 godzinkach renderowania - i tu jest właśnie bół. LUDZE RATUNKU - musze skończyć wszystko na niedziele rano !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renderuj w częściach albo najlepiej w jpg. Będzie ci pisał numery klatek...

 

Jeśli znowu będzie zjazd to zaczniesz od następnej...

 

Aaaa.... Zaraz :) A czy to przypadkiem nie wina XVID?? On chyba ma tendencje do zwisów słyszałem. Skompresuj to jako Indeo z serii 10. Jest prawie bezstratne. Potem możesz to do DivX (bardzo stratny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem 3ds - zobacze teraz - ostatnio miałem w pracy swój dysk prywatny - i podpiołem go do firmowego kompa - ale zanim pozgrywałem scenki coś mnie podkusiło uruchomić 3ds-a a cdilla ma to do siebie ze jak znajdzie drugą w systemie to sie wywala - przeinstalowałem obie - moze to było mało - zobacze teraz - w razie co Gotham mozna na GG ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałem 3ds - wywaliłem cdille - wykopałem resztki 3ds-a - zainstalowałem od nowa - to samo - co ciekawe przy innych scenach bardziej rozbudowanych ten sam problem -BRAŁAM LUDZIE - RUNTIME ERROR 226 albo 203 albo abnorbal program termination (oczywiście z runtime)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie zamieszania zrobilo, ale o ile dobrze rozumuje to:

- TYLKO ta jedna scena wywala Ci taki blad podczas renderingu animacji - na przypadkowej klatce ?

- Sprawdzales scene na innym kompie i innym systemie i bylo to samo

- Reinstalka maxa nic nie pomogla

 

Hmm juz myslalem ze tylko mnie sie przytrafiaja rozne dziwactwa, na ktore nikt nie ma odpowiedzi - a tu prosze!

 

Odpada kwestia wadliwego sprzetu, skoro na roznych kompach jest tak samo.

Co moge poradzic tzn co ja bym jeszcze sprobowal w takiej sytuacji:

 

- wczytac wszystkie obiekty z tej sceny poprzez MERGE do nowej pustej sceny (informacje o animacji powinny tez sie poprawnie zachowac) i wlaczyc animacje

 

- zainstalowac nowsza wersje maxa i sprobowac renderingu.

 

- jesli to nic nie da, to juz bym podejrzewal ze to wina jakiegos obiektu albo efektu, ktory jest w scenie - jakos bym probowal (na oko) logicznie znalesc kto jest winien.

 

Ewnetlualnie uzyc tych samych obiektow w nowej scenie i jeszcze raz zmontowac animacje?

Trudna sprawa i chyba zarazilem mojego kompa, bo teraz mi sie max zawiesil przy renderingu :D

Wydaje mi sie ze musisz sam znalesc winowajce, to specyficzny problem i pewnie przytrafia sie indywidualnie (ja juz cos o tym wiem)

powodzenia

pozdr

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze od poczatku - zrobiłem scenke (10MB)- zrobiłem kilka ujęć i postanowiłem renderować na dwa kompy - wziołem dysk z domu do pracy - przegrałem scenke i zapuściłem rendering -(zapomniałem odłączyć dysku z domu i wywaliła sie cdilla - znalazła swoją drugą kopie -wywaliłem ją zainstalowałem jeszcze raz ) Zapusciłem render - w pracy ładnie sie wyrenderowało w domu kicha. Zaczeło sie wywalać. W pracy też na drugi dzien zaczeło sie wywalać - nawet na tych ujęciach które przedtem byly ok a nic nie dodawałem do scenki poza ustawieniami swiateł. Co ciekawe nie chodzi tu o felerne klatki - chodzi o ich ilość - np renderuje 200 klatek i wypada - nieważne czy od 1 do 200 czy od 50 do 250 - mozna by pomyśleż ze brak pamieci - ale w domu mam 768 MB ra,m i to są kości kingston wiec juz nic nie kumam -

 

[Edited on 28-3-2003 by MareG]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak to ja bym reinstalowal caly system - format po prostu. Czasem tak sie zdarza, ze kompletna reinstalka programu nic nie daje - ten blad gdzies tam siedzi gleboko w systemie i nic go juz nie usunie!

Ja na Twoim miejscu poswiecilbym ten dzien i zrobil format jednego kompa. Acha postaw sobie w2k w pracy bo ten ME to jakies podejrzane dziwactwo, ze max w ogole na tym chodzi to juz mnie dziwi :)

 

Wiecej nic Ci nie poradze, bo nic wiecej wymyslic sie nie da - no chyba ze znajdzie sie ktos - kto mial identycznie to samo i udalo mu sie jakos to naprawic...

 

pozdr

 

[Edited on 28-3-2003 by MareG]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem, to sie wk()łem i robiłem animke jako nieskompresowany AVI. W ciul miejsca to zajmuje, ale potm poskładasz to sobie byle jakim programikiem i skomresujesz do divixa. Ma to jeszcze tą zaletę, że możesz sobie wmontować inne sceny i napisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności