Skocz do zawartości

V-ray Maya - błędy podczas renderowania


Hokmah

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu pracuję nad moim shortem dyplomowym korzystając z Myji oraz Houdiniego. Gdy nadszedł czas na render wydało mi się oczywiste, że zrobię to w Arnoldzie lecz nie wiem z jakiego powodu ale bardzo często przy testowych renderach z displacementem miałem errory i w połowie renderowania klatki program się wysypuje. Stwierdziłem więc, że spróbuję zrobić to w Vray lecz tutaj też wyskakuje coś w stylu:

 

// Error: line 1: Not enough objects or values. //

// Error: line 1: Not enough objects or values. //

// D:/Inne/PULPIT/Maya/Dyplom - 2015_2016/Teren/scenes/vray.mb //

// Warning: The 'linear workflow' option is deprecated and will be removed. Consider turning it off. //

// Error: line 1: Exception [module=1] : Rendering region (320,120)-(328,128) //

// Error: There was a fatal error rendering the scene. //

 

 

Moja scena zawiera jeden plane o wymiarach 2048x2048 oraz trzy mapki : kolor 4k, displacement 2k do terenu oraz specular mapkę 2k.

Czyściłem pref folder i niestety nic nie pomagało. Do plejna zrobiłem VrayDisplacement, w którym edg lenght mam na 4 a max sub na 15 (zakładka subdivision and displacement quality).

 

Ma ktoś jakieś wskazówki co może być przyczyną? Wydaje mi się, że nigdzie nie przesadziłem z ustawieniami gdyż są one całkiem standardowe.. Zwiększyłem sobie nawet dynamic memory limit z 5k na 12k oraz próbowałem regulować region divisionem lecz to też nic nie pomogło. Podczas renderowania Maya wykorzystuje zaledwie 4gb RAM z dostępnych 16 i tylko CPU chodzi na 100%. Testowe rendery robię a raczej chcę robić w 640x480 ale ciągle mam ten "fatal error rendering the scene" więc nie wiem jak wyrenderuję sobie to w 720p tak jak zakląłem.

 

 

Z góry wielkie dzięki za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

a ze tak sie delikatnie zapytam - jesteś zsetowany na projekt ?

 

tak projekt jest zsetowany jak to nazwałeś. Wszystkie pliki bez wyjątku znajdują się w jednym projekcie i nie są gdzieś rozrzucone po dysku.

 

Możesz spróbować 3delight'a - b. dobrze radzi sobie z displacem, pierwsza licencja jest za darmo.

Druga rzecz, zauważyłem, że masz spacje w ścieżce projektu. Daruj sobie dziwne problemy i nie używaj spacji w nazwach plików i folderów.

 

Właśnie też o nim myślałem tylko nie wiem czy jest sens wdrażać nowy silnik ale jak nie będzie wyjścia to tak zrobię. To jest "_" podkreślnik jeśli własnie to masz na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności