Skocz do zawartości

Pomocy! PC Maya v 2011


Shotterex

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas wykonywania najprostszych czynności jak utworzenie sześcianu itp. po jakiś 2 minutach coś się psuje i zamiast ciemnego tła mam jasne a co z tym idzie znikają figury i raczej z modelowania nici.:(

 

Daje screen przed problemem:

2ziy4af.jpg

 

 

A teraz problem:

fc61iq.jpg

 

 

i jak widać figura znika jak przeciągnę i zaznaczę ekran to widać linie ale zaraz znów znika.

 

Proszę o pomoc

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeśli chodzi o zmianę koloru tła - to może niechcący wciskasz czasem ctrl+B?

Tym skrótem zmienia się domyślnie tło viewportu.

A jeśli mowa jest o bardziej przypadkowych znikaniach geometrii czy manipulatorów,

to być może jest to wina sterownika karty graficznej.

Najczęściej różne przykre niespodzianki dzieją się na kartach ati mających niestety

kompletnie skopany tryb opengl, którego potrzebuje maya do obsługi okien.

Pozdr.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to Ati, to może po prostu poszukaj jakiś starszych sterowników,

na jednych maya działa lepiej, na innych gorzej, chociaż najczęściej na każdych coś jest nie tak.

Jeśli chodzi zaś o nvidię, na pewno jeśli masz zamiar używać mai to i tak warto ją kupić.

Nie dość, że będzie znacznie mniej problemów, to najnowsza maya 2012 używa physix do niektórych symulacji, a wiele rendererów używa Cuda do superszybkiego renderingu.

Obu tych technologii nie ma Ati.

Na tej stronie http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_NVIDIA_Graphics_Processing_Units poszukaj karty która ma największy polygon fillrate jeśli zależy Ci na szybkim podglądzie modeli, albo texture fillrate jeśli będziesz używał w scenach dużo tekstur.

Do 500zł wybrałbym pewnie jakiegoś Asusa 9800GX2. Da się kupić za 350-400zł a wydajność ma jak na tą cenę bardzo przyzwoitą. Poszukaj sobie jednak najlepiej w parametrach fillrate najlepszej na jaką możesz sobie pozwolić.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możesz mi powiedzieć czy mogę kupić do tej płyty głównej kartę Nvidii?

Gigabyte GA-MA74GMT-S2

http://www.komputronik.pl/index.php/product/106957/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/Gigabyte_GA_MA74GMT_S2.html

 

Zasugerowałem się podpowiedziami kolegów(najwidoczniej niepotrzebnie) co do doboru karty graficznej a płyty głównej i wyszło że do mojej nadaje się jedynie ATI.

 

Tak więc proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności