Skocz do zawartości

konwertowanie modeli


Gość tagimek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tagimek

Mam 3D Studio Max 7, ale nie moge korzystac tylko z jednego programu. Zawsze robie swoje modele zazwyczaj do jakiegos celu - zazwyczaj do gier (bronie, gracze itp). Wiec konwertowanie modeli w dziesiatki roznych formatow wymaganych przez gry (od quake 3 md3, mdc przez half-life smd lub medal of honor skd) jest na porzadku dziennym. Do tego nie moge uzyc jednego narzedzia i zdazlo sie ze mialem zainstalowane 3 wersje Maxa bo pluginy exportujace/importujace sa robione do danej wersji :/.

 

Teraz mam nastepujacy problem - mam spory model w .max (50 tys poly), potrzebuje przeniesc go do milkshape 3d. Wydawaloby sie to proste (export z .max do .3ds i import w milk) gdyby nie fakt ze ta konwersja kompletnie niszczy moj model, robi sie taka papka ze nie wiadomo co gdzie jest. Postanowilem ze wyeksportuje go z maxa jako .ase i znajde jakis sposob na "dotarcie" tym do milkshape, (niestety milk nie importuje .ase) wiec tutaj potrzebuje pomocy.

Kto z bardziej doswiaczonych osob zna program ktory importuje .ase i wyekspotuje go najlepiej do .ms3d ? Moga tez byc inne akceptowane formaty przez milkshape ale ktore dadza rade przeniesc taki model bez wiekszych uszkodzen.

 

z gorzy dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość tagimek

tak, tego tez probowalem, kiedy juz wczytuje model przez milkshape wyskakuje "Program wykonal nieprawidlowa operacje i nastapi jego zamkniecie..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh nie ma to jak winshit :D wiem jedno milkshape ma bardzo duzo mozliwosci jesli chodzi o importowanie , convertowanie i rozpakowywanie modeli itp itd. Wiec napewno znajdziesz format dzieki ktoremu bedziesz mogl importowac , nie mam pojecia jaki zestaw posiadasz ale najlepiej przetestuj wszystkie.

 

Do tego tutaj masz darmowy 3ds converter w razie W ;) :

http://www.freedownloadscenter.com/Multimedia_and_Graphics/Misc__Graphics_Tools/X3DS___3DS_File_Converter.html

 

A tutaj cos dzieki czemu twoj problem prawdopodbnie sie rozwiaze ;) obluguje wszystkie formaty ;)

 

http://www.handyarchive.com/Multimedia/3D-Modeling-CAD/7410-quick3D-Professional.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności