Skocz do zawartości

obiekt3d: pierwsza glowa - box modeling - update


pm_ceglowski

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Wczoraj wieczorem zlapalem sie w koncu za video tut o robeniu glowy metoda box modeling,

jako, ze do tej pory poza projektami w archicadzie wszystkie moje twory byly 2d, jest to moj pierwszy modelowany od podstaw 3d obiekt.

Bede wdzieczny za wszelka pomoc.

Za chwile postaram sie wrzucic to co obecnie juz mam zrobione ew. do tego kilka pytan...

o a nawet juz mam dwa :)

- jaki renderer zaintalowac? (mam gdzies pod reka brazila.. chyba vreya tez znajde)

- jaka jest wasza opinia o zBrush 2.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hello!

Imo do modelowania głowy wystarczy render standardowy ...

A jesli nie to wybierz sobie jeden z tych co masz, zainstaluj i ucz sie go ..

drugiego mozesz wyrzucic ...chyba ze chcesz obcykac oba ...wtedy gl&hf !

A co do zBrusha to nc ..nie korzystałem jeszcze ...

Powodzenia przy łepku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki :) Wlasnie nad nim siedze, hehe... bo zaraz bede lezal pewnie ;) ale jak cos zacznie juz jak glowa wygladac to zalacze... trzeba jakos specjalnie kombinowac aby zapisac te siatki niesiatki jako jpg?

 

 

Okej oto pytania :)

Pelna lameriada ale moze znajdzie sie ktos znudzony i pomoze :)

 

Robie video tutka do 3ds max3 na maxie 6 i czesc opcji sie rozni, kilka znalazlem ale

kilka ni w cholere nie widze.. :/

Np. "weld" .. pewnie teraz jakos inaczej sie to nazywa... nie wiem tez jak zrobic by wyswietlila sie na brylce siatka (edged faces ?) i to mnie zatrzymalo na wczesnym poziomie.

Ehh tu sa foty tego co do tej pory stworzylem...

 

Nie bawilem sie jeszcze w zadne specjalne rendery... bylbym wdzieczny za info jak robic zrzutki siatkie etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :)., nie nie robilem, najwyzej "bawilem sie" jakimis brylkami etc.

Wiem, ze to gleboka woda ale wszystkich programow Cadowskich uczylem sie na projektach (czego ponoc lepiej nie robic ;)) bo mozna projektu na czas nie oddac) czo w sumie oznaczalo, ze albo sie go naucze albo przedmiot do poprawki i dzialalo, AutoCada i ArchiCada w ten sposob opanowalem, jednak mimo, ze wczesniej wymienione programy maja srodowiska 3d to 3ds max jest czym zupelnie innym i jak na razie staram sie zrobic ten video tutorial :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mialem pisac wyzej, ze wiele osob woli od razu gleboka wode i bardzo dobrze na tym wychodzi, zalezy od ludzi. Ty przeciez masz juz jakis zmysl 3d pracujac w programach typu CAD, wiec nie powiniens miec duzych problemow z poznaniem maxa.

Powodzenia z tutorem, zobaczymy co bedzie na nastepnych screenach.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wielkie dzieki Aragorn, Btw nie wiesz moze co jest z tym "weld" i jak wyswietlac siatke na brylce ... wiem, ze to podstawowe pytania ale ogladalem tutoraile od maxa6 (te dolaczone do niego) i mimo, ze np. przy modelowaniu lapki w pewnym momencie wyswietlana jest ta siatka to nie jest napisane jak to zrobic :/ Ehh.. poszukam jeszcze w jakichs tutkach... ale jak na razie to troche przez to utknalem (zwlaszcza "weld").

 

Pzdr pmc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F3 = przełącza widok WIRE / SHADE

F4 = włącza / wyłącza widoczność krawędzi w trybie SHADE

to też się przyda:

F2 = przełącza tryb wyświetlania zaznaczonych ścianek (selcted faces) na wypełnione (na czerwoono) lub tylko zarys krawędziowy.

 

A WELD jest raczej pod taką samą nazwą.

W naszym FAQ masz nieco na ten temat: http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=6289

Poczytaj także reszte pytań / odpowiedzi!

 

Pozdr

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki :D Dajecie rade!!! Biore sie za dalsze modelowanie i czytanie FAQ... wieczorem dam dalsze efekty pracy.

 

Jeszcze raz dzieki

pmc

 

PS: no mam juz tego welda :)

 

 

UPDATE:

 

Wyglada na to ze moj jaskiniowiec zaczyna przypominac czlowieka :))

Tu kilka zrzutek, bede wdzieczny za porady, zwlaszcza dotyczace ustawien...

np robienia lepszych screenow pokazujacych siatke etc.

 

cave3.jpg

 

cave4.jpg

 

cave1.gif

 

cave2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, widzę że razem modelujemy swoją pierwszą główkę :). Poniżej odnośnik do mojej zapraszam do komentów :).

 

http://max3d.pl/forum/showthread.php?p=135665&posted=1

 

No powiem tak główką zbytnio imponująco nie wygląda, ale wiem że to wip i wszystko na pewno ulegnie ogromnej zmianie i potem bende myślał że to zdjęcie :). . A i mam pytanko czy tego tutka do poly-modelingu głowy z netu ściągnełeś jeśli tak to możesz podać www?.

 

PS: też mam maxa 6 więc może coś pomogę :).

PS: też nie wiedziałem co to weld :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pm_ceglowski: Chłopaki mają rację mówiąc Ci że to ciężka sprawa z głową tak na początek kariery maxowej, ale powiem szczerze, że i mi tak mówiono. Trwałęm przy swoim i się naumiałem :) Tutaj niestety do dobrego efektu końcowego trza się dużo nastarać i dłubać jak jasna cholera. I nie przejmuj się uwagami typu nos jest za duży szczęka za wystająca itd. Bo to Twój wybór bierz pod uwae rzeczy typu: jakość siatki, nieplanowane(dziwne) krawędzie, rogi itd. Był ostatnio video tutek tutaj na max3d.pl dostępny o polymodelingu na boxie. Chyba P. go zrobił ale nie dam se głowy uciąć :)

Dla przykładu podam Ci linka do czegoś co zrobiłem wraz z opisem (niestety po eng) i jest to co prawda inną metodą ale to jest pierwsza moja w pełni udana głowa.

Miłej pracy i nie poddawaj się!

O to link:

http://www.evermotion.org/tutorials/modeling/head/

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :D

 

max_1989: tutka zgralem przez DC, to taki 3stopniowy tutor

1. Box modeling - neandertalczyk, 2. Poli modeling - czlowiek

wspolczesny 3. Obcy i morfowanie jednej glowy w druga. Co do weld...

to wiedzialem co to jest :D ale w jakis dziwny sposob nie moglem go

znalesc (teraz sam sie dziwie ja to bylo mozliwe :))

 

und3r: Dzieki za motywacje, linka zaraz zbadam... angielski jest jak najbardziej

bez problemu :)), jesli wiedzialbys cos wiecej o tym video tutorze o ktorym wpomnialem to bylbym wdzieczny,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności