Skocz do zawartości

Gigabyte GTX670 OC 2 GB


frodo81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Powiedzcie mi czy taki gtx jak w temaci enadaje się dla Vray RT - renderowanko interiorów czy wyobraźnia mnie poniosła i mógłbym go ewentualnie używać tylko w podgladzie. Również chciałbym wiedzieć czy karta OC jest dobrym czy może z jakiś powodów jest niestabilna..? jeżeli tak to czy zmiana chłodzenia z referyncyjnego na niereferencyjne cos by tutaj pomogło.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie no dopiero zamierzam kupić no i właśnie robie rozeznanie z czym mam wogóle doczynienia.

Ogólnie chodzi mi o sprawny podglad w RT- ustawienia światła itp - ostateczny render przez CPU

Narazie wiadomo sprawdzam to +/- przez ligcht cache ale z tego co widzę to RT jest nieporównywanie szybszy.

co do kompa to I7 3820 ASUS X79 16 GB RAM

 

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest właśnie problem..

 

Jak zaczynałem swoje rozważania to byłem na poziomie gtx 650, ale.. jak zaczołem zgłębiać temat to wyczytałem.. dopłać 50zł to bedziesz miał taką a ta ma juz to i to, pozniej jak już masz to i to to czego nie dopłacić jeszce 50 i mieć tamto.. i tak już doszedłem do 7-8 stówm..

 

po drodze było 660 TI, 580 i cos tam jeszcze...

 

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli 760 no i co z OC wyczytałem (chyba nawet gdzieś tu na forum) że OC się nie nadaja bo.. no właśne tego już nie napisali, ale na logke pewnie z powodu podkręcenia się szybko przegżewają, może chłodzenie niereferencyjne cos by tutaj pomogło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC ogólnie oznacza że karta jest podkręcona przez producenta a także ze posiada możliwość podkręcenia jej samemu producenci nigdy nie podkręcają drastycznie kart graficznych jest to średnio skok o 100MHz natomiast karty te są wyposażone w mocniejsze i wydajniejsze systemy chłodzące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na co ukierunkowana.. pytam bo widze mase testów również na 6xx szczególnie na TI

 

Seria 5xx była ukłonem dla tych co renderują.. natomiast seria 6xx byłą głównie zrobiona dla gier tylko i wyłącznie i troche z tym przesadzili.. i seria 7 jest takim pomostem między 5 a 6. a karty 780 i titan to jest już typowy rendering bo to ten sam układ co tesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będziesz używał rendererów typu octane (tylko gpu) lub hybrydowych np thea, indygo a tylko vray i vray rt to nie ma sensu zakup 580 która jest prądożerna, natomiast jeśli byś się ukierunkowywał do renderowania jednak na gpu to 580 w swojej wydolności jest zbliżona do gtx 780

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki troche mi rozjaśniłeś sytuacje

teraz się zastanawiam czy do Vray RT active shader potrzebuje 760 - w koncu to tylko podgląd ni erendering, czy może jakaś 560 ti nie wystarczy - omijam serie 6xx?

nie chce żeby teraz nie było przerostu formy nad treścią - oglądanie podglądu na jakiś zby mocnej karcie - o ile 760 możemy nazwać zbyt mocną..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra wybieram 760 głównie dla tego iż nie mam doświadczenia z renderowaniem przez GPU, i nie wiem czy 580 jest już wystarczająca czy np trzeba ją w SLI podpiąć, żeby w ogóle się w świecie renderingu GPU poruszać, no i jeszcze kwestia pamięci karty - czy mi się scenki zmieszczą.

Gdzieś wyczytałem że renedring przez GPU to nadal sprawa przyszłości i raczej małe scenki albo modele w oświetleniu scenicznym tam klepią.

Więc przy 760 będę miał przynajmniej pewność, że active shader będzie chodził dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gtx 580 fantastycznie się sprawowały jeśli chodzi o rendering przez gpu w octanie świetnie sobie ta karta radzi (mówię o wersji z pamięcią 3gb) jej mankament to spory pobór prądu nie było tez problemów rt i viewportach

seria 7 to po prostu inna technologia :)

http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-760-vs-GeForce-GTX-580

http://www.hwcompare.com/14829/geforce-gtx-580-vs-geforce-gtx-760/

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=882&gid2=853&compare=geforce-gtx-760-vs-geforce-gtx-580-cuhc-3gb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie zdecydowałem się na 760, pobór mocy w 580 mnie przeraża! aczkolwiek taka karta na okres zimowy to na pewno przydatna rzecz -od razu pozakręcał bym wszystkie kaloryfery i dalej siedział sobie w ciepełku. Po za tym takiej wersji 3 Gb to już tylko używaną mogę kupić, pewnie jakąś zjechaną na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności