Skocz do zawartości

Animacja linnii na mapie Europy plus wideo


aikkon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Proszę o podpowiedź ponieważ taki temat jest dla mnie zupełnie nowy.

 

Chcę stworzyć prostą animację? Mapy Europy na której będzie przesuwała się kreska np czerwona pokazująca przebytą drogę podróżnika. Podróżnik robi np 4 stacje w krajach Europy i gdy podróżnik dojeżdża do określonej miejscowości pojawi się film z YouTube, który opowie krótką historię. Podróżnik rusza dalej. I tak kilka razy.

 

Czy orientujecie się czym to zrobić?

Mam dostęp do oprogramowania AUTODESK Student jeszcze bodajże 1 rok tzn do oprogramowania Maya, i jakiś program 3DmaX?

 

Może to być film zamiast animacji. Byle opowiadał krótką historię podróży.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tak na szybko z darmowego softu to Blender - tam możesz animować linie, krzywe, bryły plus niesamowite narzędzie Grease Pencil. Ale jak masz 3ds Maxa to też to zrobisz - trzeba w 3ds max'ie użyc modyfikatorów do pracy z krzywmi i liniami, plus możesz animować je potem i odsłaniać po kawałku jak chcesz te krzywe.

Ale najprościej tak sobie myślę że może w Power Point by się udało lub w darmowym pakiecie LibreOffice jest moduł Impress, bardzo podobny do Power Pointa. Jeszcze inna możliwość to odpal darmowy program Krita - ma mozliwość robienia animacji klatka po klatce. A jak chcesz być ultra-pro to załatw AfterEffect i tam to zrób, będziesz mieć full opcji co do eksportu potem plus pełna praca na wielu warstwach z efektami jak w Photoshopie. Był swego czasu za darmo (chyba Autodesk już zlikwidowal linki...ale może jeszcze znajdziesz) softoware o nazwie Autodesk Composite 2013 - za darmo do komercyjnego użytku. Też sporo można było w nim wyczarować.

Tyle mi do glowy przychodzi tak od ręki.

Ja osobiście robiłbym to w After Effects - bo szybko, bo prosto, bo render takich prostych animacji tam można naprawdę okrasić fajnymi efektami blur, bloom, czy miękkie cienie - wszystko realtime.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dziękuje Ci za obszerną odpowiedz.

 

Pójdę za ciosem i spróbuję poprzez After Effects. Siostra ma ten program to podziałam.

Czuje, że porwałem się na coś trudnego ale muszę spróbować :)

 

Będą nie przespane noce z tutorialami :)

 

Dziękuje jeszcze raz za odpowiedź gdybym coś już zrobił postaram się pokazać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje natas za podpowiedź.

 

Czy orientujesz się dlaczego jak zrobię zbliżenie na mapę i napiszę napis "Test" i zacznę później oddalać to mapa się oddala a tekst nie zostaje w kraju na mapie tylko idzie za ekranem i podąża za oddaleniem?

 

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakim piszesz programie i nie bardzo wiem o co dokładnie Ci chodzi ale jeżeli to after effects to zwracaj uwagę na takie rzeczy jak to gdzie dana warsta np camera to często ma wpływ na końcowy efekt. Ale też, które warstwy są 2d a które 3d, które zwykłe a które w prekompozyzji ...Nie wiem czy Ci to pomoże ale może naprowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zapomniałem dopisać program After Effects.

 

Poszukam informacji, które wspomniałeś,

 

Czasami trudno mi napisać co mam na myśli ;) : Ustawiłem zdjęcie Europy jako tło, robię zbliżenie od 4 do 6 sek. i na mapie robię animację linii następnie chcę oddalić zoom i te linie mi się robią na całą Europę zamiast zostać w Polsce :)

 

Poczytam może to jest to o czym piszesz.

 

Dziękuje za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności