Jump to content

Hris

Members
 • Posts

  642
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Hris last won the day on June 18 2018

Hris had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Hris's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

535

Reputation

 1. Ja przez prace Klicka ponad 4 lata temu kupiłem ZBrusha. Po co ? Bo trzeba. PS. Chyba mam zainstalowanego nawet ostatnio, bo upgrady jakieś co pół roku dają to ściągam...I zawsze jak na chwilę odpalę Zetkę, to patrzę na te ikonki, i se myślę "o, pa tej to, Klicek musiał tu też kliknąć pewnie kiedyś żeby coś tam teges tegnąć...". Porozglądam się zawsze jeszcze chwilę jak John Travolta w Pulp Fiction i z dumą zamykam ZBrusha z myślą "Gdyby, tak kiedyś...na chwilę, Klicek był w Poznaniu, i nagle czekając na tramwaj poczuł mega potrzebę coś skulptnąć - to jestem gotowy, biere laptopa i jadę na przystanek". Czuj czuj - czuwaj! Grafik zawsze gotowy 🙂
 2. Ja kupiłem Photo i Designera jakieś 2 czy 3 lata temu...Totalnie ich nie potrzebuję ani nie używam, chciałem tylko dać kasę ludziom którzy stanowią realną przeciw wagę dla produktów Adobe. Ale widzę że przez ten czas soft nie stoi w miejscu i chyba go w końcu zainstalować muszey tylko klucze gdzieś na poczcie są Zakopane w mailach. Trza poszukać skoro tak zachwalacie:)
 3. Kupię grę jak będzie już się sytuacja ustabilizuje z patchami. Mam łącze 4 MB/s i to jeszcze nie całą dobę ale są spadki i 20 GB potrafi się u mnie 2 dni ściągać. A nie chce gry odpalać i od razu psioczyć i się rozczarować. Widziałem już też setki filmów z bugami i glitchami, trochę się tego im tam w grze nazbierało. Szkoda tych wszystkich którzy przez 2 czy 3 lata robili turbo nadgodziny bo gra wizualnie mnie porywa, niesamowite jest to miasto i postacie , cała ta miejscówka. Żeby sobie porównać jak dobrze ta gra wygląda to odpaliłem sobie Unreal Tournament 3 z 2007 roku, wtedy Unreal był dla mnie majstersztykiem...teraz obok na monitorze odpaliłem Cyberpunka i widząc obaa te obrazki obok siebie można tylko klęknąć i się pokłonić twórcom Cyberpunka. Dziesiątki tysięcy godzin pracy widać. Czekam tylko a patch jakiś jeden większy może 1.07 czy 1.08 który faktycznie postawi grę na nogi i grę kupuje. Żadnej złotówki nie będę żałował.
 4. Da się zrobić export do obj ale w czasie exportu jest robiona decymacja, czyli fulldetalu do innego softu nie przeniesiesz z tego co zrobiłeś:( to pokazuje że naprawdę Mini ma być tylko zachętą a nie narzędziem w profesjonalnym pipeline.
 5. Darmowy software do tworzenia modeli terenów 3D (ważne - zawiera 4 rodzaje symulacji erozji w tym erozji hydraulicznej co mocno wpływa na naturalny odbiór uksztaltowania terenu przez widza). Link do download'u: http://www.demenzunmedia.com/home/terresculptor/ Tutaj "ficzery": http://www.demenzunmedia.com/home/tsfeatures/ Można by na Patreon'ie wspomóc kolegę bo soft jest już w wersji 2.0 (wcześniej był platny) - i widzę ze zmierza od wersji 1.0 do naprawdę ciekawych założeń by soft ten był łatwym i przyjaznym środowiskiem tworzeniu map wysokości i siatek terenu do Unreal Engine lub Unity czy innych silników 3D. Program nie działa na node'ach jak World Machine czy Gaea - ale nadal można w nim tworzyć skomplikowane tereny. A cu zapowiedzi co będzie dalej z softem: https://www.patreon.com/demenzunmedia Pozdrawiam
 6. Tu jest moja pracka: https://www.artstation.com/artwork/gak6E A tu autka koncepcyjne zanim wszedłem w dłubanie całej sceny: https://www.artstation.com/artwork/awY5z https://www.artstation.com/artwork/J291m https://www.artstation.com/artwork/E6Lo0 To były czasy...kurcze...teraz to nie ma czasów ;)
 7. Mega smutna wiadomość 😞 Pamiętam konkurs NVidii który był właśnie sygnowany twórczością Syd'a. To był ostatni konkurs który mnie tak mocno poruszył i faktycznie siedziałem ponad 6 tygodni po nocach po robocie i dłubałem koncept-car'y i całą scenę na ten konkurs by się wpasować w jego klimaty które okazały się mi meeeega bliskie. Nieprawdopodobny gość, niesamowity talent - Syd miał RTX'a w rękach można rzec...na 60 lat zanim Nvidia to dała ludziom w GPU. Spoczywaj w pokoju Syd.
 8. Nadciąga dodatek (pewnie za max 2-3 tygodnie) który da użytkownikom Blendera 2.80 i wyżej, namiastkę tego co Forest Pack Pro w 3ds Max. Są tam pewnie problemy jeszcze (Camera Clipping nie działa tak jak bym sobie tego życzył), ale to muszą chłopaki z blender foundation ogarnąć bo wielu rzeczy nie da się przejść ze względu na aktualną konstrukcję partikli w blenderze. A tu sam dodatek Scatter: https://blenderartists.org/t/scatter/1177672/517 Pozdro i trzymajmy kciuki - może świat archi-wizek i producentów assetów do wizek mocniej spojrzy teraz do grajdołka Blendera ktory jak widać mocno się poszerza i na maksa leci do przodu.
 9. Czy ja dobrze widzę na symulacji tej opaski na ręce co opublikował KLICEK żę CPU liczy powoli ale uwzględnia self-collision i self-intersection dla materiału, a GPU tego nie widzi i materiał się przenika w symulacji?
 10. Są naprawdę tacy wymiatacze na Artstation którzy żyją z Blendera i po prostu robią PRO robotę: https://www.artstation.com/burdallodesign Rendery wygladają naprawdę super, do tego mamy Chocofur'a 🙂 : https://chocofur.com/ Ludziom naprawdę udaje się z powodzeniem wymontować z 3ds Maxa czy Cinemy 4D i robić kasę w projektach PRO. Pozdrawiam Krzysztof
 11. Szkoda że wszystkie wypowiedzi z dwóch ostatnich tygodni "wypadły" z przenosin forum, ale pisałem tam chyba 2 dni temu, że od 6 miesięcy siedzę co 2-3 dni w Blendku 2.8. I już 6 miechów temu u nas w firmie wieszczyłem że jak 2.8 pojawi się na salonach, to świat CG (3D i 2D, compositing, real time, wizki, game dev i etc.) zacznie spoglądać mocno w stronę Blendera. Ostatnie wieści mnie dokładnie w tym utwierdziły (kasa od Epic'a i Ubisoft). Zabawne jest to że zbiega się to z wieściami od Autodesk'u który za 18 miesięcy ubije wszystkie wersje wieczne swojego softu do 2018 włącznie. Przypadek? Nie sądzę. Jeśli Epic i Ubisoft mają swoje biura po całym świecie, i zakładam że jadą na tych chorych subskrypcjach od Autodesku to stwierdziły (tak zakładam) że 1/10 budżetu na soft jaki wydają co roku, pójdzie na to rozwój softu którym można trochę posterować - i za 2 lata będą mieć cały pipeline przełożony na Blendera. Teraz już tylko ruch ze strony ITooSoft (ForestPack'a), SIdeFx, Chaos Group (Vray, Phoenix plus Corona) by świat spojrzał na Blendera jako na 100% soft ktory można użyc tak samo jak 3Ds Maxa. Ja jestem wizko-człek, i bez ForestPack'a jak bez ręki 😞 Corona niby już teraz jako Standalone da się użyć z Blendkiem 2.79. Czekam tez aż Evermotion zacznie masowe przerzucanie swoich kolekcji dla Blendera 2.8 (Cycles plus Eevee) i jesteśmy w domu. Jak tak robię sobie wycieczki po Artstation to widzę jak mocno Blender jest popularny. Ludzie dlubią w samym Blendku kosmiczne prace, ale widzę też że wiel osób ma caly pipeline sprzężony Blender-ZBrush-Substance-Houdini. Kto by pomyślał 10 lat temu że Blender będzie tak mocnym graczem na rynku CG 🙂 Coś czuję że już powinniśmy kupować granit na pomnik Ton'a Rosendaal'a by świat pamiętał kto upokorzył Autodesk'a 🙂
 12. Ten dodatek jest całkiem interesujący bo poszerza standardowe możliwości Blendka...ale jak spojrzysz na pierwszy tutorial to tego dodatku tutaj: to czar pryska...te symulacje są tak powolne, że ten T-Shirt widać że jest maksymalnym osiągnięciem dla tego dodatku:( Jakakolwiek większa kołdra czy pierzyna z 4 razy większą ilością poligonów i ten dodatek nie da rady tego ruszyć 😞 Czekam na inne tutoriale do tego dodatku, ale póki co silnik do symulacji tego dodatku jest w powijakach (pewnie bazuje na silniku Blendka) . Rewelacyjne jest to że można nakładać kieszenie i inne dodatki i dla nich też przeprowadzać symulację łącząc je z już symulowanym ubraniem. Do Marvelousa to jednak mu moooocno daleko - warto spojrzeć jak się tworzy szwy spajające osobne kawałki materiału w Marvelous'ie ( po prosut klik w edytorze 2D i się łączą) a jak w tym dodatku - szukasz co ma się z czym lączyć w widoku 3D, musisz obracać model by odszukać miejsce łączenia. Edytor rozkroju materiału w Marvelous'ie to jego wielka moc . No nic, może za 2 lata jak już kasa od Epic'a i Ubisoft'u zacznie działać to silnik Blednka do symulacji też ruszy do przodu (a w raz z nim też i takie dodatki). Takie moje pięć groszy w tym temacie:)
 13. No niestety ten Twój nie jest wydajniejszy w CPU renderingu. Niemniej trzymam kciuki za sprzedaż w dobrej cenie żebyś i Ty i kupujący był zadowolony. Pozdrawiam
 14. Dla mnie liczy się wydajność - więc będę brał ten tańszy i szybszy z Allegro.
 15. https://allegro.pl/oferta/render-hp-z820-2xe5-2695-v2-24x3-2-ssd-k4200-7899169274 - 7500 zł brutto, 20% szybszy, 2 razy więcej RAM, gwarancja 12 miesiecy, za parę złoty mozna rozszerzyć do 24 miesięcy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy