Jump to content

Recommended Posts

Troszkę mnie to śmieszy, bo wygląda to jakby ktoś z tortu (ZBrush) wykroił kawałek (ZBrush Core) i potem jeszcze dał Cioci łyżeczkę, żeby mogła zasmakować tylko kawałeczka którym jest mini core 😄 

• Like 2

Ale to jest dobre.

Świetne wprowadzenie dla zbrusha - masz sculptris pro i podstawowe brushe, czyli wszystko co potrzeba do robienia prze-kozackich rzeczy 😉

Mogliby jakąś indie licencje wypuścić 😉 Kupiłbym, nie używał ale miałbym radochę, że mam 🙂 Tak kupiłem Substance Designera, zrobiłem kilka tutków i się kurzy, ale mam 🙂 

• Haha 1

Ale to chyba jednak jakiś spory kastrat jest?

Ale już widzę, że działa. Moja dziewczyna długo odbijała się od interfejsu zbrusha i mimo mojej pomocy nie bardzo chciała się zagłębiać ale jak to zobaczyła to od razu jej się oczy zaświeciły i już próbuje. Także myślę, że to dla takich osób jest skierowane a, że darmowa alternatywa w postaci Blendera cały czas rośnie w siłę to myślę że to dobry ruch ze strony Pixologic. 

• Like 1

23 godziny temu, fletcher napisał:

Ale już widzę, że działa. Moja dziewczyna długo odbijała się od interfejsu zbrusha i mimo mojej pomocy nie bardzo chciała się zagłębiać ale jak to zobaczyła to od razu jej się oczy zaświeciły i już próbuje. Także myślę, że to dla takich osób jest skierowane a, że darmowa alternatywa w postaci Blendera cały czas rośnie w siłę to myślę że to dobry ruch ze strony Pixologic. 

Ale Blendera możesz wykorzystywać komercyjnie, a Zbrush Mini to bardziej wersja studencka niż program do użytku.

Posted (edited)

W mini to i tak komercyjnie za duzo nie zrobisz 😄
A jak robisz komercyjnie to dostajesz kase za to wiec cie bedzie stac na conajmniej Core (przy czym mozesz placic miesiecznie za palna wersje jakie $40 albo z 180 jakos za 6 pol roku. Teraz juz na serio nie ma wymowki bo nie trzeba wywalic $800 na raz - sa inne opcje.

A mini jest spoko zeby sobie poprobowac jak to jest rzezbic na ekranie. Spoko tez dla dziecka na poczatek.

Edited by Nezumi

Komercyjnie nic nie zrobisz, ale ciekawi mnie ze dodali opcje wyrzucenia obj np. do cury 🙂 ciekawe

Da się zrobić export do obj ale w czasie exportu jest robiona decymacja, czyli fulldetalu do innego softu nie przeniesiesz z tego co zrobiłeś:( to pokazuje że naprawdę Mini ma być tylko zachętą a nie narzędziem w profesjonalnym pipeline. 

jezeli dcm nie jest mniejszy niz 10-15 procent, to nie ma to znaczenia 🙂

No i o limitach trzeba pamiętać na mesha, przy mini jest 750 tys.

• Sad 1

55 minut temu, makak napisał:

No i o limitach trzeba pamiętać na mesha, przy mini jest 750 tys.

a no to po "japkach" 🙂

Kiedyś to się sciogało z internetu pełne komercyjne wersje. a tera to ja nie wiem... A wy się takimi bzdurami przejmujto 😉

Bardzo fajna inicjatywa. Ktoś kto chciałby się zaznajomić z digital sculptingiem ma świetną okazję na takim podstawowym narzędziu. 

Czekam do września na nowy Summit, może Peel UV wyjdzie 😄 

Fajna zabawka - brak subtooli, limit poly, sculptris pro zmusza do skupieniu się na fundamentach.

Mogli by chociaż dać ze 3 subtoole 😉

Jak ktoś dojdzie do tego że potrzebuje toole to znaczy że kupi Cora albo suba na ZBrusha. Mi się wydaje że Mini spełnia zadanie idealnie by komuś pokazać na czym polega digital sculpting. Mniej znaczy więcej! 😉

Swoją drogą, to trochę mogliby zmienić cenę upgradu cora do pełnej wersji. Pełny Zbursh to 895$ a core 180$. Za to jak ktoś chce się przenieść wyżej to musi zapłacić 795$. Czyli przepłaca 80$ jakby od razu kupował pełna wersję. No chyba, że o to chodzi 😉 

13 hours ago, gryzon said:

Czekam do września na nowy Summit, może Peel UV wyjdzie 😄 

Niedawno pytalem Paula Gaboury o Peel UV na streamie, czy nadal maja w planach wydanie tego plugina i tajemniczo powiedzial, cytuje "Right now I couldnt say if the tool is going to come out. I couldnt say. Theres a reason why, obviously, we haven't put it out yet. Something we're looking into working out". Cokolwiek to znaczy ale nie mial zbyt tegiej miny wiec albo nie chce przed premiera zdradzac niczego albo niekoniecznie sie ukaze... Tym niemniej czekam na Summit. O ktorym tez powiedzial niedawno, ze jeszcze nic nie wiadomo 😄 😄 😄

• Thanks 1

@Nezumi  czyli wiemy nadal nic hehe. Można go dwojako rozumieć.

No właśnie, w tym roku pewnie summita nie będzie z wiadomych powodów. Będzie tylko online pewie, co raczej wielu z nas nie zmieni żadnych planów 😛

• Like 1

@Nezumi Dzięki bardzo że się podzieliłeś. No brzmi bardzo tajemniczo! Teraz to mnie skręca w środku z ciekawości, snuję domysły...

• Like 1

1 hour ago, michalo said:

co raczej wielu z nas nie zmieni żadnych planów

Heh... Jako, ze nam (Polakom) ulatwili teraz wjazd do Stanow a mam w miare blisko z Meksyku to ugadalem sie ze znajomym na nocleg u niego, obczailem tania trase z przesiadka w Ciudad Juarez, sam Summit jest darmowy wiec tez luzik... Napalilem sie, ze to bedzie moj pierwszy Summit na zywo, poznam mistrzow ZBrusha i... ch...ór strzelil plany.
Nowa wersja z jakimis fajnymi ficzerami bylaby dobra na otarcie lez 😉

• Thanks 1
  • Sad 1