Skocz do zawartości

[interior] Salon z kuchnią + łazienka


jarekhell1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

wygląda bardzo solidnie. Koledzy pewnie wytknął przepalenia i czernie + kilka detali.

Do komercji pewnie należałoby wyciąc ze zdjęcia salonu czarną ścianę i lepiej skomponować kolory detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda bardzo solidnie. Koledzy pewnie wytknął przepalenia i czernie + kilka detali.

Do komercji pewnie należałoby wyciąc ze zdjęcia salonu czarną ścianę i lepiej skomponować kolory detali.

Czy moglbys wskazac w którym miejscu wizki są przepalone ? I co z czerniami i gdzie nie tak ? Bo patrze i patrze i nie wiem jak ją poprawić żeby było dobrze oświetlone :) bede wdzieczny.

W ogole mialem problem z oswietleniem tego salonu z kuchnia, nie moglem ustawic slonca tak zeby fajnie wpadalo przez okna.

Edytowane przez jarekhell1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta czarna ściana po prawej mogłaby być bardziej doświetlona na 3ciej grafice - podobnie do drugiej. Będąc zaraz obok bardzo jasnego okna (niebo jest nieco przepalone chyba), ciągnie tam oko zmieniając całkowicie kompozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to musiałbyś pytać speców od interiorów. Ja raczej pracuję w ogólnej kompozycji.

Wszystko jednak zależy na jaki akcent chcesz kierować wzrok.

 

tu masz najlepsze wprowadzenie w kompozycję jakie widziałem:

możesz się tez posiłkować np. książką "Perception and Imaging" Richard D. Zakia

Albo prostą zasadą - oko grawituje do czarnych plam.

Studiowanie neoklasycyzmu i analiza dzieł np. Jacques-Louis David'a pomoże w opanowaniu tej umiejętności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazienka ładnie oświetlona ale sam wystrój i kadr nieciekawy. Salon wygląda przyjemnie. Nie podobają mi się zasłony: kolor i ich sztywność/grubość. Można by się pobawić kolorami świateł, wpuścić trochę niebieskiego z otoczenia a słońce podkręcić na cieplejszy kolor. Poszukałbym też innych kadrów, może znajdziesz ciekawsze ujęcia chociaż te są też ok. Nie wiem czy jest sens zapalać lampy wewnątrz przy tak mocnym słońcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazienka ładnie oświetlona ale sam wystrój i kadr nieciekawy. Salon wygląda przyjemnie. Nie podobają mi się zasłony: kolor i ich sztywność/grubość. Można by się pobawić kolorami świateł, wpuścić trochę niebieskiego z otoczenia a słońce podkręcić na cieplejszy kolor. Poszukałbym też innych kadrów, może znajdziesz ciekawsze ujęcia chociaż te są też ok. Nie wiem czy jest sens zapalać lampy wewnątrz przy tak mocnym słońcu.

Dzięki za porady :) co do wystroju łazienki, taki się podoba żonie i tu jest problem ;D zasłony w sumie bez namysłu wrzuciłem materiał, słusznie powinny być sporo lżejsze. Kadrowanie niestety jest póki co moją bolączką, nie umiem znaleść takiego żeby mi sie podobał i w ładny sposób przedstawiał wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności