Skocz do zawartości

AMD Athlon64 3000+ / P4 3.0 GHz with HT


t0m3k

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

1. jak sprawdza sie wspomniana rodzina prockow AMD w pracy z MAX'em

 

2. ktory kregloslup wybrac:

 

AMD Athlon64 3000+ 512KB Cache

AOpen AK89 MAX nForce3 150

CORSAIR TWINX1024 4000

 

czy:

 

P4 3.0MHz SKTLGA775 1MB Cache 800MHz FSB with HT

INTEL D915 GAVL LGA775

PAMIEC TA SAMA CO W PIERWSZEJ KONFIGURACJI

 

 

na razie jeszcze nic nie kupuje bo nie zebralem wszystkich funduszy i chce sie tylko zorientowac co wybrac (AMD czy INTEL). komputer bedzie pod MAX'a i grafike rastrowa.

 

czekam na odpowiedzi i sugestie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

o ile do gier bralbym a64, to do grafy 3d bez dwoch zdan p4. oczywiscie wiele zalezy od programu, konkretnej sceny itp, ale akurat w maksie caly czas rzadzi p4 (z kolei maya woli troszke bardziej amd..). a wiec zdecydowanie p4.

 

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=1956&p=22

 

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/prescott-tests_11.html

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dirty: tak, tylko, ze p4 3.0 jest okolo 200 zlotych drozszy od Athlona 64 3.0. A64 w cenie p4 3.0, to mniej wiecej A64 3.2, ktory w testach pod programami 3d wypada mniej wiecej tak samo (fakt, w niektorych troche slabiej, ale roznica jest juz mniejsza) jak p4 3.0. Odwrotnie, czyli za cene A64 3.0 mozna kupic mniej wiecej p4 2.4, ktory jest slabszy od Athlona64 3.0.

 

Wiem, odbieglem od tematu, bo pytanie jest o roznice miedzy A64 3.0 i p4 3.0, ale akurat w przedziale cenowym a64 3.0, athlon moim zdaniem wygrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma, ponoć od stycznia ma być odmiana winxp 64bity ale pogłoski krążą, że jest paradoksalnie wolniejsza od 32 bitowej, co stawia pod znakiem zapytania sens kupowania 64 bitowego procesora. Są 64 bitowe dystrybucje linuxa, ale ciebie pewnie one nie interesują ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chalek: no nie wiem, popatrz na wykresy z linkow. w wiekszosci testow nawet a64 3400+ jest ciut gorszy od p4 3ghz... poza tym p4 3ghz drozszy jest od a64 3000+ o mniej wiecej 100zl.

 

salvator: jest sens kupowania 64 bitowego cpu. korzysci jeszcze nie ma ale na pewno za jakis czas beda... problem w tym, ze MS bawi sie z amd kotka i myszke i nie wydaje xp 64 bo maja jakies dziwne umowy z intelem, ktory jeszcze nie ma domowego 64 bitowego cpu. gdyby wydali ten system juz jakis czas temu to sprzedaz pentiumow znacznie by spadla na korzysc a64 (wiadomo, bylby juz sytem wykorzystujacy nowa technologie, wtedy kwestia programow korzystajacych z 64 bitow bylaby kwestia czasu). wiec wydanie tego systemu to narazie wielka niewiadoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam inwestuje w 64 bity ... zbieram na jakas plyte dual AMD 64 ... abit cos tam wypuscil i jak narazie plytka jest super ... tylko ceny nie moge znalesc ...

 

dirty moze ty wiesz ... czy AMD 64 mozna dac na plyte wieloprocesorowa ? czy tez trzeba jakas wersje 64 pod plyty wieloprocesorowe ?

 

chcialbym sobie sprawic 2x AMD 64 3400+ i jakas plytke pod to ...

 

a i czy Max 7 wykozystywac bedzie 64 bity ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem, to nie ma czegos takiego jak plyta na 2x athlon 64. sa plyty pod podwojne opterony. nie slyszalem o tym, zeby ktos wsadzil athlona 64 na plyte od opterona ;) nowe athlony 64 maja 939 nozek a opterony 940. fizycznie brakuje jednej :)

 

akcje z laczeniem mostkow na cpu i przerabianiem na MP skonczyly sie chyba na starych dobrych athlonach... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salvator: Linux ma zawsze miejsce w moim komputerze :)

 

no wiec sprawa wyglada tak, jestem teraz w anglii i chce sobie cos tutaj kupic, ceny podzespolow sa porownywalne z cenami w polsce (po przeliczeniu £ na PLN) a zarobki "troche" wyzsze niz w polsce :)

 

tutaj jest adres strony z podzespolami:

http://www.pcwcomponentcentre.co.uk/icat/home

 

na procek planuje wydac do £120, a caly zestaw kupic ponizej £750, mam jeszcze dylemat czy kupic PC'ta czy laptopa... bo nie wiem jeszcze czy zostane tu na stale :/

 

jest tam jeszcze cos takiego jak Athlon 64 FX, co prawda nie biore go pod uwage ze wzgledow cenowych ale moze ktos wie cos wiecej na jego temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zobaczylem Laptopy oparte na Athlon64 :)

mam pytanie, jaki spadek wydajnosci w porownaniu z PC ma ten wlasnie procesor zastosowany w laptopie

http://www.tiny.com/power_laptops.php/12242

MODEL: Tiny Mediabook U64-3000+

 

Czy ta rozdzielczosc 1280x800 i przekatna ekranu 15,4" moze miec wplyw na zmiane proporcji wyswietlanego obrazu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PONAWIAM PYTANIE Z POPRZEDNIEGO POSTA:

 

jaki spadek wydajnosci w porownaniu z PC ma laptop oparty na Athlon64 ??

 

http://www.tiny.com/power_laptops.php/12242

MODEL: Tiny Mediabook U64-3000+

 

Czy ta rozdzielczosc 1280x800 i przekatna ekranu 15,4" moze miec wplyw na zmiane proporcji wyswietlanego obrazu ??

 

 

NOWE PYTANIA:

 

centrino VS Athlon64 ??

jak sprawuje sie ATI Radeon 9700 Mobility w Laptopach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez kiedy zobaczylem laptopa na Athlon64 to bylem zaskoczony, chce kupic takiego wlasnie laptopa :)

(podobno mozna go nawet przelozyc to zwyklego pc, czyli podstawka musi byc taka sama)

jasli poszukasz to znajdziesz w necie mase takich laptopow, wszystkie bardzo do siebie podobne (konfiguracja) bardzo mnie interesuje wydajnosc takich maszyn...

 

 

prosze o odpowiedz na pytania:

- wydajnosc ATI Radeon9700 Mobility

- roznica w wydajnosci procesora Athlon64 zastosowanego w PC i w Laptopie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to panowie jest z tymi stacjami na 2 procki ?

 

planuje sobie kupic plyte Tyan S2460 i przerobic 2 AMDki 2500 na MP

 

i pytania ...

 

czy trzeba jakis specjalny do tego RAM ? czy wystarczy 2x 256 DDR 400 Kingstone ?

czy warto kupic Tyan S2460 za 600 zl razem z dwoma Athlonami 1900+ juz przemodowanymi na mp ?

 

P.S. Dirty - napisalem ci PM ale nie wiem czy nie przeczytales czy ci sie nie chce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin: dopiero czytajac twojego posta kapnalem sie, ze mam pm'a ;) odpowiem ci zbiorczo tutaj:

-do tego tyana s2460 musisz miesz ecc ram. zwykly nie da rady.

-czy sie oplaca kupic tyana s2460 z dwoma xp 1900+ zmodowanymi na mp za 600 zeta??!! mam nadzieje, ze sobie zartujesz i jest to pytanie retoryczne :)

 

-moge sie mylic ale chyba nie ma mobo pod dual athlona z fsb 333mhz (przynjamniej z tyana). ale nie jest to problem. mozesz przeciez puscic swojego bartona na fsb troche nizszym- 266mhz.

-nigdy nie mialem duala, ale oczywiscie MUSI to dosc znacznie przespieszyc rendering. jednak nie oczekuj, ze bedzie to wydajnosc razy dwa, np. teraz meczy ci scenke 2 minuty to na dualu zrobi w minute. dziala to zupelnie inaczej.

 

tu masz dokladniej o tym mobo: http://www.tyan.com/products/html/tigermp_spec.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy ona mi wogle wstanie jak wloze te procki ? tak zebym mogl zmienic te FSB ;)

 

i ile kosztuje taki ram ? bo samą plyte sobie chyba kupie ... ale co z resztą ... sprzedaje tablet i kupie mobo .. pozniej sprzedam stare mobo i kupie za to procka ... a do ramu sie dozbiera ... ze sprzedanego starego ...

 

mozesz mi powiedziec jaki to jest ram ? i gdzie go kupic ? i jaki kupic zeby sie sam nie oszukac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzudzu : lol

 

Marcin: wszystko musi dzialac bez problemow bo fsb ustawiasz przeca w biosie a nie na procku. wiec po prostu procek pojdzie na fsb 266 czyli bedziesz miec taktowanie troche mniejsze. jesli masz odblokowany mnoznik na tym bartonie to bedziesz mogl nadrobic ustawiajac ciut wiekszy mnoznik wlasnie (a jak nie to spoko bo roznica i tak bedzie mala)

 

co do ramu to musi byc 'registered'. jest on dosc drogi i ogolnie troche wolniejszy ale za to stabilny jak skala. np.

 

http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=77

 

edit: tu masz jeszcze wiekszy wybor, super sklep, polecam:

 

http://1klik.pl/sklep/Pamieci_DIMM_DDR_ECC/c524/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee... no to ja tak troche OT :P

 

co powiecie na to:

http://acer.co.uk/acereuro/page4.do?dau22.oid=6640&UserCtxParam=0&GroupCtxParam=0&dctx1=17&ctx1=UK&crc=2341434646

 

PYTANIE:

czy przy rozdzielczosci 1280 x 800 i przekatnej ekranu 15.4" (WXGA) system operacyjny i wszystkie programy beda wyswietlac obraz w poprawnych proporcjach?? czy obraz bedzie rozciagniety??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności