Skocz do zawartości

Film: Pandemic VLOG


Tazio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
W przerwach miedzy pracą a robieniem shorta Omnni Girl
zainspirował nas lockdown do zrobienia luźnego shorta z przymrużeniem oka o tym jak się czuliśmy.

Jest tam 3D i postprodukcja. Założyliśmy sobie koncept że film jest opowiadany
w postaci VLOGa. Jest to film fikcyjny a nie prawdziwy VLOG,
z resztą im dłużej będzie trwał to się raczej można zorientować 😛
Film jest prawie ukończony i chętnie poznałbym Wasze zdanie aby móc go dokończyć.
Taki test screening. Mam nadzieje że się nie zanudzicie i z góry dzękuję za szczere opinie.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialem przypomniec, ze to nie jest prawdziwy Vlog a short fabularny,
ktory w trakcie filmu sie dosc sporo rozwija i zmienia.
Vlog jest potraktowany jako forma wyjsciowa do zabawy filmowej.
Jezeli sie udalo komus obejrzec to chetnie poslucham uwag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzieki ci. Tak ciagle tne w przerwach pracy. Wycialem juz 2 minuty z poczatku.
Problem w tym ze jest to inspirowane pomyslem co robiliby vlogerzy gdyby nastapila taka apokalipsa.
Wiec chcialem zeby poczatek byl jak najbardziej zblizony do Vloga.

Raczej bedzie to mialo okol 14-15 min. Zmieniam tez kolejnosc wpisow. Specjalnie dalem zadlugi
aby miec z czym pracowac.

Dzieki bardzo za Twoj czas, jak masz sugestie do edycji tej cześci ciekawszej to też chetnie poslucham 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była na pewno inspiracja filmem Cloverfield? Różnica taka, że film z początku miał jakąś tam minimalną fabułę (jakaś impreza jeśli dobrze pamiętam), i nawet zanim zarysowała się katastrofa, jakoś się to oglądało, a tu przez pierwszą minutę nie ma nic.

Nie oglądam VLOGów więc pewnie się nie znam, ale chyba powinno być pokazane coś ciekawego przynajmniej dla domniemanej grupy docelowej?

Wycięłabym tak żeby zostały tylko treściwe informacje, np. "Nie było mnie aż 3 miesiące. Wakacje (..). Teraz jestem znowu z wami pełna nowych pomysłów. Lecę do polski za 4 tygodnie".  Reszta to gadanie o detalach i przemyśleniach, które nic nie wnoszą do fabuły. 

Od miasteczka jest lepiej, ładne ujęcia, scena z malowaniem też ważna, bo jakby ukazuje kto jest grupą docelową takiego VLOGa.

W filmie raz po raz są te sekwencje szybkich kolorowych cięć, te są bardzo udane.

Np. "mój lot został odwołany i nie lecę do polski." po tym zdaniu bym już zrobiła cięcie na facetów w białych overallach, "ponoć ten wirus zmutował" to następna konkretna informacja, i że wojsko na ulicach, reszta to nieistotne detale. Oczywiście drony zostają 🙂

Scena gdzie dziewczyna płacze też za długa. Przecież dobra aktorka, widać po minie że jest rozpacz, widz zrozumie, niepotrzebne te wszystkie detale przekazane słowem.

Wiem że mi tu łatwo pisać, nie włożyłam pracy w ten film, ale moim zdaniem można swobodnie wyciąć połowę i dobrze mu to zrobi.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow bardzo dziekuje za pomysly i feedbak. Szczerze mowiac ide podobna drogą,
ale mnie to utwierdza w moich przekonaniach.
Jak juz mowilem ten film od poczatku nie mial byc taki dlugi, to poprostu test screening,
a ze sie na to ciagle gapilem, w pewnyn momencie nie wiedzialem gdzie już uciać.

Co do sceny płaczacej, zamysl byl taki ze na poczatku jest vlog i jest on ladnie i porfesionalnie edytowany,
potem jak juz brakuje pradu nie ma na czym edytować i mialo byc odczucie surowości i braku cięcia video,
wlasnie sie bije z myslami czy uciac w srodku troche, czy uciać poprostu koniec czy coś tam.

Wiesz co Cloverfield, możliwe ale chyba bardziej podświadome.
W sumie podszedłęm do tego troche jakby to byl prequel do filmu "Droga" z Mortensenem ale w świecie 28 dni później.
Tak zaraz przed kreceniem ogladaliśmy jeszcze w sumie Pociag do Bussan i torche pod koniec Midsomar 😛 ten klimat na poczatku filmu.
Ale generalnie pomysl zrodzil się sam, co zrobic z kamera podczas lockdownu 😉
Bardzo dzekuję za porady są one dla mnie bardzo cenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności