Skocz do zawartości

Jakie widełki przy wycenie wizualizacji fotoreal farmy fotowoltaicznej? Klient biznesowy,


superciastek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

potrzebuję wycenić Klientowi wizualizację farmy fotowoltaicznej, wykonanej w 3D. W zasadzie mam tylko kilka przykładowych fot, na których będę  się wzorować. Czy ktoś z was wykonuje / wykonywał podobne projekty i mógłby udzielić kilku wskazówek jak wycenić? Klient biznesowy, brak materiałów poza kilkoma fotami, czas realizacji do 20 dni, przeznaczenie - pozyskanie finansowania na budowę poprzez udział w konkursie na pozyskanie środków. Jeżeli o czymś nie wspomniałem, piszcie 🙂 Dzięki 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Pytajnie typu ile kosztuje czerwony samochód. Jaka forma wizualziacji redner, seria renderów, aniamcja, są plany czy dowolność na bazie zdjęć, trzeba modelować czy są jakieś plany, pliki cad, modele, assety , czy można kupić, klient dostarczy etc. goła farma na płaskim polu czy otoczona zielenią i latające ptaki w tle 🙂 rozrzut może być kolosalny. Najłatwiej jak w takich sytuacjach nie wiadomo jak wycenić to stawka godzinowa x szacunkowa ilość godzin pracy x 1,5 i masz wynik.  

A poza tym jest dział o wycen ale te mało kto się udziela bo to sprawa bardzo indywidualna i ludzie nie chcą się chwalić jakie obrzydliwe pieniądze zarabiają 😛 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Destroyer:)

1. Wizualizacja ma być wykonana na bazie zdjęć / renderu innej farmy, które otrzymałem. Ma to być koncept farmy.

2. Tylko jeden kadr, który wspólnie wybierzemy z dyrektorem kreatywnym. Jeżeli projekt przejdzie do kolejnego etapu tego konkursu, zajdzie potrzeba wykonania nowych kadrów i jak sie domyślam, z  większą ilością detali / różne warunki pogodowe / dzień, noc / pora roku

3. Na chwilę obecną, tyko wizualizacja 

4. Brak planów, tylko zdjęcia

5. Modelować muszę sam: główny silos, farmę fotowotlaniczną (panele, ścieżki pomiędzy), czyli te główne, kluczowe obiekty, które znajdują się na zdjęciach.  O kupnie assetów jeszcze nie dyskutowaliśmy, ale zapewne roślinność ogarnę z marketu. 

6. Klient nie dostarcza żadnych assetów, planów, modeli, ani tych ze sketchup / CAD. 

7. Farma na łące / między polami w otoczeniu drzew, pagórków, jakiejś wody (rzeczka, staw, bajoro). Rzut z lotu ptaka aby pokazać farmę w otoczeniu naturalnego środowiska.

8. Ma być fotorealistyczna więc pewnie stado ptaków, typ na paralotni w tle, będą wskazane.

9.  Myślałem o mieszanej formie, czyli baza:  2000 zł (model głównego budynku 800 zł, fotowoltanika  i chłodzenie 500 zł, parking i drogi dojazdowe 250 zł teren + drzewa 300 zl + reszta typu auta, ludzie, ptaki dodatkowo płatne + godzinowka za poprawki i zmiany, shadery, oswietlenie, plus dodatkowe obiekty płatne extra typu farma wiatrowa w tle, dodatkowe budynki typu przystanek autobusowy, budynki gospodarcze, jakieś tory w pobliżu, pociąg. 

 

Myślę, że stawka godzinowa to min 60 - 70zł, może zmieszcze się bez poprawek i zmian w  20 - 25h. Koleżanka z Danii wyceniła mi to na 12 - 15 tys koron + 30% na niespodzianki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego tak nie rozbijał ile za drogi ile za drzewa tylko masz brief i to wyceń jako całość + ewentualne kupowane assety wrzuć w koszt + 2 listy poprawek w cenie a potem każda kolejna płatna w stawce godzinowej bo jak ma być to koncepcja z dyrektorem kreatywnym i kto wie kim jeszcze to może się to ciągnąć i ciągle ewoluować a jak będzie płatne to będzie też bardziej oszczędnie z rzucaniem nowych pomysłów 🙂 I w cenie jest np jedno ujęcie które potrzebują, każde kolejne już też sobie wyceń wiadomo że mniej ale też nie po 100zł bo często to nie jest tak że przesuniesz kamerę i puścisz render  tylko czasem coś trzeba przesunąć żeby w kadrze lepiej wygalało, obróbka, kolor korekcja i co tam trzeba robić no i żeby nie zaniżać ceny za bardzo bo straci to wartość. 

To samo gdy będą dochodziły nowe elementy np a dodajmy jakiegoś ludka w tle dla skali a to kogoś jak jedzie na rowerze i krasnala z garncem złota na końcu tęczy itd. to też licz dodatkowo bo jak tego nie zrobisz o pierwszej takiej zmiany to takie drobne poprawki mogą się wymknąć spot kontroli, choć to mocno zależy od klienta ale dobrze mieć na uwagę. Dosłownie chwilę temu miałem projekt za kilka tys i pojawiały się takie małe pierdoły, może dodaj to a może tamto i kilka prostych zrobiłem ale potem wyceniłem coś nowego na jakieś 20min roboty na 2 stówki to się skończyło jak nożem uciął bo już budżetu nie było 🙂 A tak to każdy nowy element to potencjał żeby powiększyć, zmniejszyć, przesunąć w jedną w drugą i czas leci nawet bez rendru tylko z viewportu możesz screena podsyłać a czas się marnuje i frustracja rośnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności