Skocz do zawartości

Gąsienice???


Plain

Rekomendowane odpowiedzi

Gąsienice???

 

Mam taki MAŁY problem Czy moglby mi ktos powiedziec jak sie zabrac do gasienicy z czolgu jak to sie robi poprostu nie wiem. Chyba nie trzeba robic jednego segmentu a potem dopasowywac i kopiowac nastepne ? A moze wytloczyc ksztalt z boku a potem pokolei wycianc to wszystko ??? Nie mam pojecia PMOCY !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chyba najwygodniejszą metoda jest zrobienie właśnie jednego segmentu, a później narysowanie spline\'a i rozmieszczenie tego segmentu na spline\'ie za pomocą takich narzędzi jak \"snapshot\", czy \"spacing tool\".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo dobrych chęci VGTsXVII nie poradził ci zbyt dobże gdyż jak zastosujesz spacing tool to segmenty owszem będą rozmieszczone po linii ale nie będą poobracane i takie tam. Więć stwórz jeden segment i skopiuj go tyle razy aby cała gosięnica miała długość mniej więcej taką jak spline którego ma ona przyjąć kształt. teraz na jeden z segmentów daj modyfikator edit mesh i potem klknij w nim attach i klikaj po kolei wszystkie segmenty aż staną się one jednym obiektem. Teraz na gosienicę daj modyfikator path deform w opcjach modyfikatora klkasz pick path i wskazujesz spline teraz bawisz się chwilę ustawieniami i masz gotową gonsienicę którą można animować parametrem percent pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Jestem dosyć zaskoczony kwestią, że segmenty nie będą się obracać. Tą techniką wykonałem taki wiszący łańcuch w momi ostatnim renderze i ogniwa całkiem ładnie się przekręcały, by być zawsze równolegle ustawione do danej części spline\'a, no ale bardzo żadko tego używam, więc być może pojawiają się z tym problemy - pewności nie mam. :)

 

Z Twoim rozwiązaniem jest trochę więcej roboty, ale po przeczytaniu techniki wydaje mi się ono lepsze i chyba późniejsza animacja takiej gąsienicy jest wygodniejsza.

 

Burza mózgów zawsze przynosi efekty :D:D

 

[Edited on 8-4-2003 by VGTsXVII]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności