Skocz do zawartości

Dwa rysunki ołówkiem.


Paul_PL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Paul_PL : To znaczy że wygląda to tak jakby ktoś zrobił temu królikowi zdjęcie z bliska obiektywem szerokokątnym (duże dysproporcje i zniekształcenia). Fish eye to z tego co wiem obiektyw o kącie widzenia 180 stopni który zdjęcie dodatkowo wpisuje w koło tak więc nie wiem czy porównanie w tym akurat przypadku jest trafne:). Tak czy inaczej widać spore zniekształcenia i zakrzywienia perspektywy w rysunku królika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ze mnie dekiel ,znowu zdałem sobie sprawę jak mało wiem o tym świecie(chociażby i o takich szczególikach).Ale rzeczywiście taki efekt był na wzorze(tzn. na okładce zeszytu...). Co racja to racja.Powinienem poćwiczyć rysowanie z natury . Marazie jest baaardzooo kiepsko. jeszcze raz dziękuję wszytkich -pomimo wszystko troszkę mnie podbudowaliście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz tiger ale jestem upierdliwy, i chetnie zrozumiem twoja wypowiedz.

tak wiec jak widac ponizej kroliczki nie maja obwódki na fotach ;)

 

rabit01.jpg

 

mam nadzieje ze teraz zniszczysz mnie nastepnym postem udowadniajac ze jednak maja ;p

ps: na google rzeczywiscie wszyscy rysuja obódki ale nie wiem dlaczego ;?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krolikowi powinienes zrobic wiecej cieni (jesli swiatlo pada od gory, to dol powinien byc ciemny), a zeby odroznic od tla mozna tam gdzie krolik jest bialy, zrobic tlo ciemniejsze, albo dac kilka kresek na tlo ktore maja inna stroktore niz wloski krolika.

glowa jest lepsza, wlosy mi troche wygladaja jak tluste nieumyte, i plaskie (rownolegle do ekrano, bo tez cieni nie ma), oprocz tego nie jest tak zle.

 

jako wzory, warto wybierac obrazki z wyraznym oswietleniem od jednej strony (czesto zdjecia maja oswietlenie "diffuse", czyli z kazdej strony na raz, to sie na olowek nie nadaje, bo rysowanie olowkiem polega glownie na rysowaniu cieni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo mnie fascynuja takie rysunki ołówkiem szczególnie jesli chodzi o portrety. Zapewne ja tego sie nigdy w życiu nie naucze bo to pefno kosmos ale mam pytanie

 

CZY KTOś JEST W STANIE NARYSOWAC PORTRET Z PRZESłANEGO np NA MAILA FOTO (Foto w dużej rozdzielczości) ZA OPłąTą OCZYWIśCIE. Prosił bym o kontakt

 

GG 1292799 [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności