Jump to content

JAk to zrobić??


ridgid

Recommended Posts

mam dwie linie, leżące równolegle obok siebie w jakiejś odległości, pomiędzy rysuje owal i stykam go z jednym koncem pierwszej linii.

Chcialbym rozciagnać tak cały owal (nie koniecznie owal, moze to byc jakis ksztalt skladajacy sie z wielu linii) aby zetknac go z koncem drugiej lini, ale tak by zachowac proporcje.

 

calosc pokazuje na dołączonym rysunku:

przedpo.jpg

Link to comment
Share on other sites

ok... koniec tej uprzejmości.... :)

rozumiem że działasz na splinach....

sposób 1. stawiasz linię... obok drugą nad nimi cyrcla i tak długo go skalujesz i przesówasz aż obwód cyrcla bedzie stykał sie z liniami. attachujesz wszystko do jednego splina i łaczysz węzły (circle ma ich 4 o ile pamiętam)

sposób 2. stawiasz linię... obok drugą nad nimi cyrcla właczasz helpersy wybierasz miarkę i mierzysz odległośc między liniami... potem tą liczbę wprowadzasz jako srednice cyrcla i pozostaje ci tylko przesunąć cyrcla tak... żeby pokrywał sie z liniami... attachujesz wszystko do jednego splina i łaczysz węzły

sposób 3..stawiasz linię... obok drugą nad nimi cyrcla. cyrcla ustawiasz tak, żeby z jednej strony stykał sie z prostą... wchodzisz w edycję PIVOTA cyrcla... i ustawiasz go w miejscu tego połaczenia... wychodzisz z edycji PIVOTU i skalujesz cyrcla tak długo, aż połaczy się z 2 linią. attachujesz wszystko do jednego splina i łaczysz węzły

A najprosciej w ogle to zacząc od cyrcla.... a potem z włączonym SNAP z przyciaganiem do Węzłów splinów dorysowac linie...

 

Pamietaj ze prez węzeł może przechodzić TYLKO jedna prosta co oznacza, że włęzła cyrcla i końcowego węzła prostej nie "zweldujesz".

 

Pozdrawiam...

 

PS... przejrzyj sobie tutorial maxa o modelowaniu konika szachowego... znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE zadane dzisiaj przez Ciebie pytania !!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy