Skocz do zawartości

Pojazd 3D:AudiTT


Daysleeper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ..jestem tu nowy choć grafiką

 

 

 

 

 

zajmuję się już od jakiegoś czasu. Ostatnio postanowiłem zająć

 

się czymś poważniejszym mianowicie modelowaniem samochodu. Wybrałem wdzięczny i jak mi się wydaje łatwy dość model. Efekty mojej pracy przedstawiam poniżej. Mam pytanie: Teraz najtrudniejsza część pracy. Jak mam robić okna, drzwi, szyby i światła. nie chodzi mi o modelowaniw tylko czy mam to wyciąć

 

z karoserii, czy może jakoś inaczej to zarysować. Szukałem w kilku samouczkach ale niestety każdy jest w jakimś momencie niedoskonały. Z góry dziękuję za wszelką

 

pomoc a także podpowiedzi i konstruktywną

 

krytykę.Może koledzy podrzucą

 

 

 

mi najlepsze waszym zdaniem tutorialki żebym wzorują

 

c się na nich mógł skończyć tą

 

pracę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hmm... Masz niezly bajzel w siatce ;/. Imo musisz to poprawic - jak najpredzej. Nie wiem czy nie obedzie sie bez usuniecia tego modelu i stworzenia nowego od podstaw.

BTW. Zeby rendernac siatke, zaznacz w oknie renderingu (F10), na samym dole opcje ActiveShade, a pozniej w zakladce Renderer zaznacz "Force Wireframe" ( na gorze ). Bawiac sie wartosciami "Wire Thickness" okreslisz grubosc siatki.

To na tyle. Howgh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak myślałem...w sumie jak to rysowałem starałem się aby wszystko było przemyślane. Nie mam pojęcia jak się za to zabrać. W tutorialach wszystko wygląda na takie proste. Czy ktoś zrobił swój pierwszy model tylko i wyłącznie za pomocą tutoriala??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem już że nie jest łatwy..zastanawiam się czy ciągnąć dalej pracę nad nim.Najprawdopodobniej i tak nie skończę go. może powinienem zacząć od czegoś łatwiejszego.Chciałem kidyś robić TT ale jakoś pominąłem go do tej pory.Spróbujemy.Narazie Nissan pozostanie na dysku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z zapowiedzią postanowiłem porzucić Nissana z żelaznym postanowieniem, że pewnego dnia wrócę znów do niego.Panowie pilnie proszę o pomoc. Narysowałem tyle(Rys.1) wiem gdzie co ma być ale nijak nie wiem jak zrobić to żeby model wyglądał tak jak na Rys.2

rozumiem ze trzeba to zrobić Chamferem, ale czy mam to potem wytłoczyć z ujemną wartością czy po prostu usunąć powstałe płaszczyzny. Czy ktoś mógłby mi to łopatologicznie wytłumaczyć?? Z góry dziękuję za podpowiedzi tutaj jak i na priv jeśli któryś z kolegów prześle mi takową. Z siatką nie ma chyba większych problemów choć nie jestem pewien czy dobrze wyglądają te rowki na masce. Chamferowałem je dwukrotnie żeby były ostrzejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja robie to tak, że zaznaczam płaszczyzny po chamferze (czerwone na rys)extruduje ja do środka (na minus) Jakby ci zabardzo wyokrąglało światło to na zielone edge też trzeba dać chamfera znaczy rozdzielić) Jak się myle to niech ktoś mnie poprawi. I chyba ten temat jest gdzieś na forum jak mnie pamięć nie myli) Pozdro i owocnej pracy.Mam nadzieje, że pomoże i, że mnie zrozumiałeś :) bo ostro namieszałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok..chyba znalazłem przyczynę problemów. Otóż max7.0 zamiast normalnego zwykłego boxa maluje boxa z przekątną,każdy jeden mój box ma taką przekątną.Czy można to jakoś wyłączyć czy mi się tylko wydaje że to przyczyna problemów.Druga sprawa: jeśli sczamferowałem jakąś linię a potem chcę sczamferować drugą która przez nią przechodzi na skrzyżowaniu robi się taki kipisz że nie mam pojęcia jak z niego wybrnąć. Może zainstalować jakiegoś wcześniejszego Maxa?? Wydaje mi się że tam nie było takich problemów z przekątnymi...sam już nie wiem, ale wygląda na to że to jest przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja trochę obok tematu :D

Najlepszy tutorial (jak dla mnie :))to tut o Mazdzie RX8.

Dla leniwych (czyli między innymi dla mnie :D) jest jeszcze VIDEOTUT!!!

Wypasiony na maksa, wszystko ładne i przejrzyste... A zresztą sami zobaczcie na

dole strony są linki do ściągnięcia http://www.3dm-mc.com/tutorials/car3/index5.php

Mam nadzieję, że na coś się przydałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności