Skocz do zawartości

problem z wymiarami


Shahow

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest taki. Miałem zamiar zrobić pokoik na bazie mojego i zrobiłem odpowiednie pomiary. W MAXie oczywiście ustawiłem na metry (głebiej nie grzebałem). Jak zrobiłem bryłe pomieszczenia to okazało się, że obiekt jest wydłużony w pionie. Nie wiem co robić!!! Przez to musze na oko wszystko robić. Mam Maxa 7.

 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

prosze bardzo

 

pr1.jpg

 

 

Dodam, że jak potem modelowałem biurko (tez na rzeczywistych wymiarach) to znowu był rozciągnięty w pionie. A może to poziom jest zwężony?

 

Czy przypadkiem problem nie lezy w units setup --> system unit setup ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję, abyś uruchomił Corela i narysował okrąg - jak wyjdzie coś bardziej przypominającego elipsę to znaczy, że masz źle ustawiony monitor, lub jesteś w rozdzielczości - która nieco "naciąga" piksele w pionie.

 

offtopic

-> Marcin czemu zmieniłeś avatarek?! Tamten bardziej pasował do Twojego "zdecydowanego" charakteru (bez urazy) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z monitorem wszystko w porządku tak samo jak z innymi aplikacjami. Problem lezy w samym maxie. Gdybym miał mozliwośc zrobienia foty pokoju to byscie zauwazyli ze rozni sie od tego w maxie. Skoro nikt nic nie wymysli... no bede musiał na oko strzelać :(

 

Ale i tak bardzo dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakiej rozdzielczosci pracujesz ?

 

masz sowmiarke ? moze to drastyczna metoda lae skuteczna ... zrob boxa w maxie np .. 4x4x4 pozneij zmierz jeden bok sowmiarką i porownaj do innego boku ...

 

Mareg - hehe a co :P 2 kafle za mna to chyba czas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shahow, powiedz na jakiej ulicy mieszkasz, to sobie poogladam budynek w ktorym mieszkasz i powiem Ci jak to to sie odnosi do modelu :P

 

Ja osobiscie w domu mam "kiszke" o wymiarach (szer/wys/dl) 2m/2,5m/4,5m i jest mi w niej bardzo przyjemnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shahow ustaw sobie viewport na user i problem zniknie jesli jest to problem zludzenia optycznego.

moze twoj problem polega na tym ze "modelujesz" z boxa ktorego wymiary wynosza 1x1x1m a nastepnie skalujesz go recznie i w dodatku nieproporcjonalnie a max i tak pokazuje ze ten box ma 1x1x1.

 

oba boxy maja 1x1x1 tylko rozowy jest przeskalowany nieproporcjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SansSerif moze miec racje. 1 cal to 2,54 cm i tu moze byc problem. Musisz zmienic System unit setup i w preference Maxa. Inaczej bedzei przeklamywal wymiary.

z tego jak ja rozumiem matematyke to dla proporcji nie ma zupełnie znaczeniqa czy sa ustawione inch czy metry czy "sznury krakowskie" ;)

ps: ooo... sorry. marcin juz o tym pisal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy tak: max ci pokazuje box 1x1x3 który ma w rzeczywistości 2,54x2,54x7,62. Mimo wszystko moze to byc dezorientujace. Niby detal ale warto pamietac.

 

A co do metrow "lokalnych": pojdz do papiernika i wez 2 linijki np. po 50 cm róznych producentów... potrafia sie roznic. Niby ten sam metr... moze to kwestia monitora - jeden akceptuje metry polskie, drugi angielskie ;-D

Choc pewnie problem lezal w perspektywie i ustawieniu punktu z którego sie obserwowalo - nie przecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shahow ustaw sobie viewport na user i problem zniknie jesli jest to problem zludzenia optycznego.

moze twoj problem polega na tym ze "modelujesz" z boxa ktorego wymiary wynosza 1x1x1m a nastepnie skalujesz go recznie i w dodatku nieproporcjonalnie a max i tak pokazuje ze ten box ma 1x1x1.

 

oba boxy maja 1x1x1 tylko rozowy jest przeskalowany nieproporcjonalnie.

 

No nie no bez przesady, ja nie jestem lamerem w maxie. Tu jest problem głebiej walnięty. To samo się tyczy używania różnych jednostek. Zapewniam, że mam wszystko w tym miejscu dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności