Skocz do zawartości

szkło architektoniczne


Penny

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Jest Juz prawie 5 rano a ja nadal mecze sie z tym szklem... Otoz w maxie6 sa defoultowe dzwi i okna ktorych automatycznie przypisane ID tycza sie poszczxegolnych plaszczyzn na ktore mozna nalozyc textury. Czyli nic prostszego jak przypisac multi/sub-object i przypisac kolorki/textury ale jako ID3 jest szklo ktore ma byc przezroczyste by widziec wnetrze.. odbijajace otoczenie itd... kaustyka mi nie potrzebna. Otoz w calej wizualizacji architektonicznej uzylem szkla glass_phenomenon do roznych plaszczxyzn (nie tlyko okien). Bo oczywiscie renderuje mentalem. Wszedzie indziej szklo spisuje sie swietnie w miare szybko sie renderuje generujac ladne efekty... niestety te same szklo nie moze byc przypisane do okien maxa poniewaz wywala blad. ze nie wspolpracuje z multimaterialami i phenomenami razem ... a to jest wlasnie taka konfiguracja...

 

Co zrobic aby zaczal wspolpracowac.. czy jedyne wyjscie to zastosowanie innego szkla? Probowalem juz kilku i zawsze ten sam problem nie spelniaja oczxekiwan ktore wymienilem wczesniej. Zwykle renderuja sie dluugo i na czxarno itd.. Napiszcie jakiego szkla uzywacie..? do architektury?

 

Byle szybko bo zostalo mi 24h do oddania projektu:)

 

Dzieki

Penny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Spoko spoko tylko dochodzi kwestia tego typu ze te okienka mozna szybko zeskalowac i wniesc na nie poprawki .. z meshem jest juz dluzej.. a jak mialoby ich byc 200 (jak u mnie) to jednak troche czasu.. leci...

 

nadal pozostaje pytanie jakiego szkla uzywacie do architektury..?

 

Pzdr

Penny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności