Skocz do zawartości

Premiere-problem z kompresja


Korbol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z kompresowaniem animacji w premiere do .avi przy uzyciu divxa i xvida. Pierwsze 2 sekundy animacji wygladaja normalnie, ale dalej zaczyna sie zupelna kaszana na ekranie. Tak jest jak kompresuje animacje z .tiff .tga czy chce przekompresowac juz gotowego avika.

Moze ktos wie co jest tego przyczyna? Grzebie w ustawieniach kompresji ale to nic nie daje, a premierka mam swiezo zainstalowanego wiec nawet nie zdazylbym nic popsuc ;]

Pzdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

moze to znowu kwestia poprawnej rozdzielczosci przy exprtowaniu,

ja mam divx pro 5.0.5 przy parzystej rodzielczosci wszystko gra.

moze olej premiera do robienia divx, zrob avika bezkapresji i wzuc do jakiegos

programu co konwertuje , np Dr. DivX, AVSVideoConverter 2.7. chyba nawet virtal dub to robi,

jesli bedziesz mial to samo to znaczy ze masz jakis zonk z codekami,

moze masz jakis mega-szit pack nimno czy jakos tak... ma nawet koreankie formaty,

mi sie wszsytko przy nim krzaczylo .. nawet premier nie dziala poprawie

powodzenia,

daj znac jak juz znajdziesz rozwiazanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh dobra. Poddaje sie. Pawel jesli chodzi o kodeki to we wszystkich innych programach dzialaja zupelnie normalnie. Virtual dub, max i inne kompresuja normalnie. A co do kodek pakow to zgadzam sie w 100%, kiedys jednego zainstalowalem i potem bardzo zalowalem :| Zastanawia mnie tylko dlaczego premier czepil sie akurat divxa i xvida a inne kodeki takie jak np cinepak dzialaja bez problemu.

Zapodalem tez ten klimat na 2 innych forach, ale jak narazie bez powodzenia.

W kazdym razie zamierzam w najblizszych dniach odpalic jakas inna wersje premiera i zobacze czy bedzie to samo.

Tymczasem pozdrawiam i zapraszam do zapodawania jakis nowych pomyslow na rozwiazanie tego jakze fascynujacego problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem ten sam problem. Miałem bo już nie używam premiera do kompresji. Używaj czegoś innego np właśnie VirtualDub`a, a z premiera rób tylko exporta nieskompresowanego .avika albo do jakiegoś innego formatu jeśli już musisz używać go. Spróbuj innych programów, może COMBUSTION? Wiem, że nie ma z nim żadnych kłopotów (z autopsji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polowanie i polpolowanie??? hehe. takiej nazwy jeszcze nie slyszalem,

ale tez mi to przeszlo przez mysl.. i sprwadzilem sobie.. na lower i upper , czy jak ktos woli na even i odd:) tu i tu dziala dobrze

ba nawet sobie robilem z rozym pixel aspect, to samo... dziala

probowalem po prostu cos tak na mieszczac w ustawieniach zeby sie zrypalo.. i nic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem co to jest przeplot i wybieranie międzylinowe.

tylko jeszcze nie slyszalem zeby nazywac to pololowanie:)

mialem z nazewnictwem tego klopoty, bo jeden prof. mowi "półobrazy" drugi "pola obrazu". wiesz to takie zboczenie teraz sie zrobilo:)

sorry za off-topic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności