Skocz do zawartości

obiekt 3D : Gereon z Wawelu


MegaKozAK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hdri w enviroment i juz wiem co powoduje ten efekt... Jak dałem Kulke jako tło ( oczywiscie wylkuczyłem ją w luma serv. ) pojawiają się takie przekłamania :|. Moze ma to związek z pośr. iluminacją ale nie jestem przekonany bo zmiany dotyczą tylko kilku cieni i tylko tych rzucanych przez omni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze to tak: po dodaniu kulki jako tła światło rozproszone odbija sie od niej (mimo wykluczenia z luma ) i rozjaśnia scene... tyle ,ze wtedy powinno działać na całość a zdaje się oddziaływać tylko na cienie :|

Taki jest efekt bez kulki. Czy da się wykluczyć jakoś obiekt z pośr. iluminacji ?

11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo podoba. Rzeczy do których się czepiam to- dokładnie- czepiactwo historyka sztuki, także ignoruj wedle uznania.

 

Tekstura dachu- standardowy max o ile mnie moje przeżarte wódą oczka nie mylą- może warto je zmienić na coś odrobinę mniej znanego (i na dodatek nie będącego gontem którego nota bene do krycia budowli romańskich chyba nie stosowano).

 

Jeśli wapień narożników jest taki czysty (świeżo po wybudowaniu) to ściany chyba również powinny być trochę świeższe ? Zwłaszcza że zaczynano raczej od narożników. Strasznie wielkie bloki kamienia w apsydzie prezbiterium (i strasznie dziwaczny westwerk ale to pewnie propozycja rekonstrukcji taka dziwaczna). Bardzo mocno wystaje obróbka oculusa w ścianie szczytowej prezbiterium- ciut za mocno chyba jak na nasz romanizm (chociaż kto go tam wie).

 

Modelik śliczny i cukiereczny- może dodaj całe wzgórze wawelskie ? Byłoby urocze.

 

OT: A ja durny się z koleżankami głupotami zajmowałem zamiast 3d dłubać. Ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pojazd... Ale jak najbardziej konstruktywny :). Wzorowałem się na multimedialnej prezentacji wawelu z okresu romańskiego. ( nie było to nic pięknego ale załozylem ze przedstawia prawdę historyczną. Moj błąd ). W takim razie czym to pokrywali ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, no co Ty ? Model jest śliczny a czepiać się będą tylko frustraci po różnych nieproduktywnych studiach. Co do krycia dachu to trzeba by się przejść na "Wawel zaginiony" i zerknąć co się zachowało- o ile kojarzę coś wygrzebali. W Europie zachodniej powiedziałbym dachówka ceramiczna albo łupek- w Polsce chyba... dachówka ceramiczna lub łupek :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności