Skocz do zawartości

texture baking?


h4sh

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taka oto scenke:

 

http://bananapunk.com/ftp/wc-fg2.jpg

 

Jest to scena do tej animacji:

http://www.max3d.pl/forum/showthrea...07&page=2&pp=30

 

Oczywiscie to tylko test.

 

Pracuje na Maya, ale mam dostep do Maxa. W Maya jest mozliwosc wypalenai cieni Mental Raya, nie wiem jak z Turtle. Napewno nie bede renderowal calej animacji w Mentalu czy czyms takim, chce to zrobic w tradycyjnym rendererze, ktory btw calkiem ladnie wyglada jesli sie dopiesci scenke.

 

Chce wypalic Finag Gather pass i nalozyc na tekstury. Ma ktos z tym doswiadzenie? Kamera na pewno bedzie ruchoma, wiec mowie tu o prawdziwym wypaleniu. W scenie jest 1 ruchomy obiekt - general. I tu kolejny problem. Oczywiscie jesli wypale cienie pomieszczenia to do kolejnych renderow podlacze swiatlo tak aby oswietlalo tylko postac. Ale co z cieniem ktory bezdie ona rzucac? Jak zrobic zeby nie "zciemniala" wypalonego juz cienia?

 

Prosze o odpowiedz, bo deadline produkcji animki nieublagalnie sie zbliza. W ostatecznosci bede musial udac FG za pomoca zwyklych swiatel, albo po prostu recznie namalowac cienie ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

wlasnie znalazlem opcje texture bake w turtle. nadal jednak pozostaje problem z dyanmicznym cieniem glownej postaci. Myslalem ze mozna by generowac wszystkie 'cast shadow" podczas renderingu, ale GI wygenerowane przez Turtla z wylaczonymi cast shadow jest nierealistyczne. Jak zrobic zeby obrazek wygladal mniej wiecej tak jak w moim poprzednim poscie, bez cienia, zachowujac ladne gradienty na scianach, bouncing lights, i cienie w katach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności