Jump to content

Architektura ObiektÓw Sportowych


MOTHMAN

Recommended Posts

Witam,

 

Przedstawiam Wam jeden z moich projektów, którego tematem był ogólnie rozumiany Skatepark i jego infrastruktura. W zakrezie poza zagospodarowaniem terenu miałem przedstawić koncepcje obiektów sportowych oraz obiektów handlowo-usługowych (to drugie kiedy indziej :)

 

1 Boisko do hokeja na trawie 30x60m i tor do jazdy na rolkach 400m

2 j.w.

3 j.w.

4 Basen do jazdy aresywnej na rolkach i desce

5 j.w

6 j.w

 

Co do "basenu" -to poziom wody gruntowej pod terenem jest bliski jednego metra wiec "wanna" jest umieszczona w podstawie betonowej ponad pow. ziemi ;)

 

To mój drugi samodzielnie "zwizualizowany" projekt w 3D.

Przedstawiam te modele ponieważ są wykonane w Cadzie render w MAX 6 za pomocą

kopuły świetlnej :P (nie zjedźcie mnie za bardzo) no cóż, pytanie moje:

 

Jakiego plug in'u uzywać (uczyć sie) - właściwie najczęsciej są to "wizualizacje" zewnętrza, aby wszystko wyglądało tak "słodko" jak na waszych prackach?

(fakt braku tła proszę teraz pomińmy- coś wymysle, może z pluginem lepiej będzie na jakieś scenie ;) )

 

Wielkie dzięki za Wasze uwagi ;)

Link to comment
Share on other sites

hmm...wyglada ladnie ...ale dla sk8jtow to troche nie funkcjonalne...sam basen spoko..ale to nadal sam basen...po 2 nie ma scian do malowania...nie ma lawek etc ...palarni ;P no i djki z muza ... nie jestem sk8 ale tak bym sobie sk8park wyobrazal..co nie zmienia faktu ze pomysl i wykonanie sa bardzo ladne...

Link to comment
Share on other sites

sama bryla mi sie podoba ... ale ...

 

co z widownią ... bedz tego sie nie obejdzie za bardzo ...

 

konstrukcja wspornikow dla stadionu bedzie znacznie przeszkadzala w widoku z osoby na widowni ....

 

co do s8t parku ... bardzo mi sie podoba i zadnych ale nie mam ... ;] milo by bylozeby cos takiego powstalo ... ;]

Link to comment
Share on other sites

Fajne. szczegolnie konstrukcje dachów. architektura inzynieryjna zawsze wyglada efektownie. co do skateparku to zgadzam sie z phantomem. brak calego zaplecza. Zrób nizsze i dłuzsze schody to chlopaki beda mogly troche pogrindowac. poza tym proponuje aby nizej powstało cos wiecej. djejka to super fajny pomysl.

 

co do renderów - czasem nie trzeba tła i tak dalej fajnie wygladaja rendery na wzór makiet.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

witam, boję sie, że tor do jazdy na rolkach nie jest do końca bezpieczny. chodzi głównie o bliskość elementów konstr zadaszenia względem toru .

pomysł na "basen" mi sie podoba, ale jak mówią koledzy przedmówcy, śmiało można go jeszcze rozwinąć i udoskonalić by był bardziej wszechstronnyl. ogólnie duży +

pozdrawiam

 

PS. jeszcze jedno: pewny jesteś, ze ten tor wokół boiska o wym 30x60m ma długość 400m?

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za wasze opinie :)

 

PHANTOM - zgadzam sie z Toba że poza tymi paroma ławkami na basenie nic tam nie ma(braak czasu, ale da sie nadrobić ;), jeżeli chodzi o powierzchnie do spełnienia się artystycznego przez młodych zapalonych elewacyjnych upiększaczy :D to znajduje się ona na terenie zamego założenia na którym znajduja sie także tory do jazdy "miejskiej" z speed jump'ami poręczami itp- ale to mój błąd bo nie pokazałem zagospodarowania (nie jest skończone);

 

MARCIN- jeżeli chodzi o słupy to problem polegał na tym że obiekt (zadażenie) miało stać w "parku" i byc jak najbardziej ażurowe więc wprowadzenie trybun wiązałoby się ze zwiększeniem rozpietości ponad 30 m- i tu pojawił by się problem z konstrukcją, a "typowy" obiekt z pełnymi ścianami w wizji inwestora nie wchodzi w gre

 

DEJOT - ze schodami pomyśle ;) fakt wyglądają jakby prowadziły do gmachu sądu ;P ale jak wspomniałem wyżej chłapaki mają schodów poręczy itp multum na całym terenie parku wiec nie chciałem przegadać sprawy ;)

 

PROOZAK- Masz całkowitą racje -to są renderingi pierwszej wersji- i tor miał być 200m (zgodnie z normami Światowej Federacji Wrotkarskiej) lecz taki nie mieścił sie ze wzgledu na wymiary boiska (które miało zmieścić wymiarowy tor do short tracka) no i dlatego przebiega tak blisko- co grozi utrata barku - w każdym razie docelowo inwestor przyjął opcje toru 400 m odsuniętego od konstrukcji -ale konstrukcja pozostała ta sama - powiekszenie rozpiętości - powiększenie kosztów :(

 

Ogólnie modele są ubogie w detal - wykonywane do nakłaniania ewentualnych reklamodawców i sponsorów (najczęściej nie związanych z architekturą) ;)

 

DZIEKI I POZDRAWIAM

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie fajny pomysł, i dobrze radzisz sobie w modelingu.

 

Jesli chodzi o plugin,to zabardzo nie wiem o co ci chodzi.

Ja rendery zewnętrza robie przewarznie w mentalray, (Max 6 jest w niego już wyposarzony) ustawiam 2 światła: 1 Direct Spot, 2 Skylight, teraz można sie pobawic kture z nich będzi mocniej świeciło, poprubuj rózne ustawienia zobaczysz o co chodzi. Nastepnie w opcjach renderingu właczasz MentalRay'a i zaznaczasz final gather. I to wszystko. Jest to może nie tak bardzo efektowny sposób ale narazie tylko taki znam.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Brylka fajna. Swiatlo najlatwiej zrobic wstawiajac skylight (nie zapomnij wlaczyc light tracer w advanced lighting), fajny jest tez brazl (plugin brazil rs) - daje fajne cienie, podobny jest vray, mental ray jest bardzo dobry ale sporo czasu potrzeba na ustawienie dobrych parametrow. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

No dobra podjąłem decyzje ;P

Powalcze z niejakim BRAZILEM :D, ale zanim skumam o co chodzi minie troche czasu nim coś tu wrzucę :(

 

Jeżeli Macie jakieś magiczne "myki" które ułatwią pojmowanie całej sprawy to walcie smiało - wszystkiego spróbuje (w ramach nauki :))

Dzięki

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy