Skocz do zawartości

Przygotowanie okraglych dziur w siatce do MS


y2d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaznaczam, ze przeszukalem forum wczesniej w poszukiwaniu odpowiedzi i jej nie znalazlem.

 

Moj problem wyglada w uproszczeniu tak: mam boxa, na jednej z jego scianek chce umiescic okrag, ktory bedzie czescia siatki (korzystam z shapemerge), tylko ze, zeby MS dzialal prawidlowo musialbym pociac scianke naokolo tego okregu w cholerne czworokaty :) co powidzmy przy 32segmentowym okregu nie jest zbyt mila perspektywa.

 

Wiec ja sie pytam jak Wy to robicie? Chodzi mi o Polymodelling oczywiscie. Wiem, ze sa na o jakies prostsze sposoby.

 

Jesli ktos ma jakies materialy dotyczace sposobow wycinania roznych dziur w siatce i dostosowywanie ich do pozniejszego MS bylbym bardzo wdzieczny za namiary.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

dla pewnosci sprawdzilem. zagescilem siatke na boxie, zeby wyciety ksztalt sie na czyms oparl, ale po wygladzeniu okrag nie jest okragly tylko poszarpany i wlasnie tego chce uniknac, chce uzyskac idealnie gladkie kolo. Po zrobieniu tego samego z shapemergem jest troche mniej poszarpane (ale chyba dlatego, ze zagescilem siatke ;]) ale ciagle jest, zapewne przez to, ze wystepuja trojkaty a nie czworokaty w siatce, a zeby ich nie bylo jest duzo roboty, ktorej chce uniknac (lenistwo swoja droga ;]), a widzialem kiedys w jakims tutku, ze ktos zrobil okrag na siatce w ciekawy sposob i nie pamietam jak. Czy jest droga zeby zrobic okragle wyciecie na siatce nie uzywajac booleana ?

 

 

 

//edit:

 

piotrek: widzialem te tematy, ale one nie rozwiazuja problemu, bo nie przygotowuja siatki do MS, a tylko zostawiaja w dziury, ja jednak potrzenuje je wyciac przed MS'em nie po

 

baju: wlasnie :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności