Skocz do zawartości

jak zrobic rozerwalne połączenie obiektow w reactorze


mtdaddy

Rekomendowane odpowiedzi

mam do zrobienia takie zadanko w reactorze ze ostrze wjezdza w czasteczki/kulki połączone ze sobą wiązaniami i pod naporem ostrza dane wiązania puszczają (rozrywają sie). samo rozpadania kulek wiem jak zrobic ale nie wiem jak zrobić te połączenia (które mogą byc niewidoczne)

dołączam render scenki zeby mniej wiecej pokazac o co mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hej,

 

w skrocie to bedzie tak:

Obiekty:

1. plane (mass=0), cylinder (np) (mass np 2) i sfery (mass np 0,2). Mass oczywiscie w reactorze (properties)

2. Create fracture - i do fracture dodajesz wszystkie sfery. Reactor widzi to jako jeden obiekt, ale podzielony na kawalki. Tak np zrobisz sobie pekajaca tafle szkla.

3. Tworzysz RBC i dodajesz do niej wszystkie obiekty.

4. Ustawiasz klatki kluczowe dla cylindra

5. W reactorze preview in window - tak zeby zalapal troche klatek z ruchu cylindra. To musisz sobie poprobowac (timing, start frame).

Powinno zadzialac - przed chwila sprawdzalem.

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba nie jest rozwiazanie o ktore mi chodzi bo jak dodaje fracture to on moze traktuje je jako calosc ale dalej one rozpadaja sie jakby pomiedzy nimi nie bylo wiazan a to ma byc cos w styly np. symulacji rozdzielania materialu (konkretnie mikroskrawania) i w rzeczywistosci to czasteczki materialu tak by sie chyba nie zachowaly. moze jeszcze jakis inny pomysl (mysle nad tym czy nei zrobic kilka fracture na poszczegolne grupy kulek/czastek ale nie wiem czy to bedzie to) wstawilbym animacje tego co mi wychdozi ale nie mam gdzie choc to i tak chyba zbedne bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do zrobienia takie zadanko

ok dzieki sprobuje pozniej

to chyba nie jest rozwiazanie

siema korbol no niby sie posuwa

i dalej nie wiem jak "skleic te kulki"

edytuj posty na przyszłość ;) a co do sceny to gdzies na googl'ach jest tutek na podobny temat tyle żę dotyczy kabli/przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności