Skocz do zawartości

fx 5900 + Softquadro + maxtreme 6


Roghal

Rekomendowane odpowiedzi

CZesc.

 

Jakby ktos byl laskaw mi odpowiedziec na nastepujace pytanie, bylbym dozgonnie wdzieczny:

 

Czemu po modowaniu fx5900 do quadro 3000 (wszystko dopkladnie jak opisano http://forums.guru3d.com/showthread.php?threadid=95150) i zainstalowaniu maxtreme (posiadajac maxa 7), po uruchomieniu sterownika maxtreme na ustawieniu fast efekt jest po prostu do d...?

 

Szybkosc w viewportach jest ok 4 razy mniejsza niz przed modowaniem na ustawieniu direct 3d. Tragedia i tyle. Ja pomysle ze wywalilbym 7 tys na karte co by robila takie czery -to chce mi sie ciąć skórą od salcesonu.

 

Ktos moze cos poradzic?

 

Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dzieki za odpowiedz.

 

Myslalem ze przerobka na quadro ma sens i ze z fx5900 na pokladzie da sie poszalec. A tu kicha, okazuje sie ze duzo lepiej chodzilo by polaczenie Ti4200 + max5. Kur..... czaki nooo.

 

A tak co do tematu: Przed modowaniem szybciej chodzily viewporty w trybie d3d, w openGL bylo ze 3 razy wolniej. Teraz, z softquadro jest jeszcze wolniej. Nie odczuwam za to spadku fps w grach -AA 2.2 chodzi w 1600*1200 tak samo jak przedtem.

 

Jakies sugestie?

 

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś musiałeś pomieszać, ja po zmodowaniu swojego fx5900xt fps'y w grach poleciały mocno na ryj, a co do płynnosci pracy w viewportach maksowych musze powiedziec że różnica jest, ale nie tak drastyczna jak to sie inni rozpisują. Wraz z sterownikami maxtreeme poprostu doszło pare opcji których nie ma w default - a ilość wyswietlanych poly na ekranie w moim przypadku polepszyła sie o 10 - 15%.

 

Konfig >> P4 - 2,5GHz / 512 Ram/ MSI FX5900XT

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, no chyba masz racje, tylko nie moge sie doszukac momentu gdzie cos poszlo zle.

Wszystko zrobilem tak jak opisano w tatmtym tutku, z jednym malym wyjatkiem -uzylem wersji "Riva tuner 15.3 new year edition", ale w niej sa tez te wszystkie skrypty i ekrany modowania pokazywaly to samo co opisano dalej w forum guru3d.

Wszedzie w komputerze karta jest rozpoznawana jako quadro fx 3000, maxtreme dal sie bez problemu zainstalowac, i dziala. Problem tylko w tym ze bardzo wolno.

Za to gry smigaja tak jak smigaly. Nie wiem co zrobilem zle.

 

Sprzet:

antek 2000@2400

1gb ram (fsb 298)

msi fx 5900 256 ram @quadro fx3000 (niby...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności