Skocz do zawartości

Obiekt 3d : Krzesło ogrodowe


3d_kaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to moja pierwsza "więkasza" scena w 3ds siedze 3 lata ale chyba za dużo się ucze bo niezbyt mam czas coś robić daje ten screen żebyście mnie troche pouczyli jak "zrobić żeby wylądało lepiej"ps dopiero zacząłem pracę nad nim

 

11za1.jpg

 

a to orginał

 

chair1mv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chodzi o mapy HDRI. Służa do robienia "odbić" w obiektach, do oświetlania ich, itp.

Ogólnie to bardzo przydatna rzecz w 3ds'ie. Nadaje obrazkom większy realizm.

Ale ja też jestem początkujący więc zapytaj jakiegoś pro na forum.

A co do krzesła: fajnie, fajnie, tylko teksturki takie blade i jakieś bezpłciowe takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AcidBoyXL

tak jak przedmowcy, tekstura na kszesle nie jest jednakowej ostrosci, wyostrz te podlokietniki i siedzisko i daj tam wiekszy bump i bedzie git, altanka spoko tylko faktycznie te szczeble za geste/ za grube

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładna ta altanka - ja bym jeszcze spróbował dołożyć w niektórych "oknach" kratki i posadziłbym bluszcz - zmniejszył ilość szczebelków i rozjaśnił scenę ale myślę że to wszystko co jest na razie jest bardzo dobre.....oby tak dalej...i/........ oby tak ambitnie!!! pozdro.... czekam na krzesełko ........ Altanka - daszek dobry jest :D. To tyle co narazie mogę stwierdzić - pracuj... pracuj......wychodzi Ci to dobrze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pzeraża mnie wizja całej sceny ale muszę dopiąć swego bo jeszcze nigdy tak poważnej rzeczy w maxie nie robiłem ps : kolejne dzięki za fajne pomysły i rady

 

Aha pracuję jescze nad drzewem i mam pytanie jak liście zrobić?? Ją techniką??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robie liscie supersprayem lub parrayem (jesli to nie jest animacja), biorac jako objekt instanced geometry - jakas plane z bendem, na to teksturka liscia wraz z opacity map.

 

w ostatnim obrazku albo perspektywa niekorzystna, albo domek za maly w porownaniu do altany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blok39vn.jpg

 

Kolejy render znowu sorki za brak poprawy ale dopiero co zrenderowałem i chciałem się "pchwalić" w sumie nie ma czym i sorki za standardową tex. ziemi ale nie miałem innej i wogle nie wyszło bo tam trawa 3d jest do okoła i jej nie widać:/ Wogle kiszkowato wygląda ale to na tyle narazie mnie stać w maxie:) Muszę popracować nad drzewami koło bloku i wogle.Aha i renderowałem to ok 3 godziny więc boje się końcowego renderu!! nie wiem czy da radę wogle mój złmek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności