Skocz do zawartości

Problem : Fillet niedziała


Hindus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbe do Ciebie (Bzyku ;)) bo wiem że Ty podołasz - słuchaj mam obiekt w rhino i w żaden sposób niemoge dać filletedge na jego krawędziach , dostaje odpowiedz FAILURE TO BUILDING FILLET czy cos takiego - słuchaj jeśli wiesz od czego to ? i czy pomożesz jak zamieszcze plik na serwerze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

znaczy ze nie moze stworzyc filleta a dlaczego ?? bo cos jest zle. ale co to juz mozna by wiele przczyn wymienic zaczynajac od zlej konstrukscji czu poprostu ulozenia surfaców czasami samo degree surfow moze byc przyczyną. przerwany edges na dlugosci .000000001mm i juz nie filetnie.analizowanie moze pomoc albo stworzenie okolicy tego miejsca od nowa...wiec jednym slowem moze byc wiele przyczyn a dwa to rhino nie jest tak doskonalej jak solidworks czy catia i niestety naredzia czasami nie chca dzialac ale to juz inna sprawa ale wyjscie zawsze jest jakies

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rhino jest doskonaly, lyknie duzo wiecej niz solidworks. tylko ze czesto z bledami ;)

 

najczesciej przyczyna niemoznosci wykonania fillet edga jest zbyt duzy radius filleta ktory moze sie nie wyrabiac na zakretach. radius filleta powinien byc mniejszy od krzywej krawedzi. surfy tworzace edge powinny miec krawedz wspolna tej samej dlugosci. mozesz tez robic w zlej skali i ustawienia dokladnosci w preferencjach sa za male by wykonac fillet edge choc moga byc wytarczajace by przyciac surfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja filletami w rhino wogóle nie potrafie sie posługiwać,jednym razem wychodzą ładnie nawet na skompliowanych powierzchniach a drugim razem albo nie chce sie zaznaczyć cała powierzchnia do filletowania albo failure to building fillet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności