Skocz do zawartości

Wymagania sprzętowe


Solaker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum.[soczek]

 

Wczoraj zacząłem moją przygodę z 3ds maxem 5. Zastanawiam się, czy mój komputer wystarcza do swobodnego modelowania. Dzisiaj ustawiłem kilka wymodelowanych przez siebie drzew koło siebie, dodałem 2 źródła światła i program zaczął się haczyć podczas jakichkolwiek modyfikacjach sceny. :| Może stosuje się jakieś techniki w celu odciążenia CPU, bo nie wyobrażam sobie jak komputery wytrzymują bardziej złożone projekty.

 

Moja konfiguracja:

 

Pentium 4 1,3 ghz

128 mB rimm (ram)

Radeon 9000

(nie wiem, czy karta graf. ma jakiekolwiek znaczenie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie jestem tam jakiś wielkim specjalistą, ale:

 

1. to pytanie lepiej było umieścić w dziale hardware (tak mi się przynajmniej wydaje)

 

2. Przydałoby się trochę więcej RAMu, co najmniej 256 lub 512

 

3. Na pewno trochę pomoże ustawienie w viewportach widoku na wireframe a nie na smmoth and highlights

 

Tyle wiem, z resztą musi ci pomóc ktoś inny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwieksz sobie pamiec wirtualną - 2.5 razy ilosc pamieci, min i max stala wartosc - np jak masz 128 mb ramu to po 320 mb, ale dysk nie moze zdefragmentowany. Ja tyle wiem. Kto udzieli nastepnej porady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakich używasz driverów do viewportów?

Może masz ustawione na software.

Co do ramu to zdecydowanie za mało, ja na swoim zabytku mam więcej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka opcja, jezeli masz Windowsa 2000, że po odpaleniu maxa u niektórych proces winlogon.exe zaczyna pożerać zasoby procka (sprawdzić to mozna w menedżerze zadań). Jeśli tak jest, należy zrobić porządny reinstall systemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !!

musisz miec znaczie wiecej ramu i moim zdaniem przydal by sie lepszy procek .co do szybkosci podczas pracy w maxie to mozna tez zmniejszyc ilosc undo (jest to chyba w preference ) z 20 na powiedzmy 10 . Jesli urzywasz zewnetrznych pluginow to nie laduj ich jesli nie sa ci potrzebne , bo tez zwalniaja kompa.

milej zabawy z maxem[papapa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Połki

A jak ktoś ma już mało ramu to polecam powyłączać wszystko co się da.Ja wyłączam nawet firewalla i połączenia sieciowe.A np. takie gg potrafi pożreć 17MB!Dla masochistów polecam zabicie procesu explorera - max nadal będzie działał:D Tylko max i tapeta, czyż to nie piękne?:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że pójdzie ale tak na kulach bedzie chodził. Dołóż trochę ramu, minimum 256, a jak cię nie stać na SDRAM to włóż zwykłe DIMMY. Powinno przypieszyć. Zsynchronizuj magistrale ramu i procka. trzymaj porządek w kompie. Coś powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności