Skocz do zawartości

Kopie Jacka Malczewskiego -=WIP=-


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zmniejsz postać i bardziej dopasuj kompozycje do oryginału.

 

Ja bym zaczął od podmalowki ,tzn na pierwszej warstwie dał kolor tła ( ciemny brąz) .

Na następnej stopniowo dodawałbym obszary coraz jasniejsze ( cien w duzym stopniu bedzie przeswitująca pierwszą warstwą )

Zacznij od duzych brushy i zostaw detale na koniec.

...i tło zrób takie jak w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupelnie nie pomierzyles tego co jest na oryginale, za duza glowa, zbyt frontalnie ustawiona a powinna byc leciutenko opuszczona, no i charakterystyczny skos ramion. Panna nie siedzi u Malcza tak sztywno jak u Ciebie co sie najbardziej rzuca w oczy. O kolorach trudno sie wypowiadac bo reprodukcja jest fatalnej jakosci ale ogolnie zabardzo w zolcienie na twarzy i zielenie na koszuli wchodzisz.

Najprostrzym sposobem sprawdzenia czy wszystko gra jest ustawienie obydwu obrazkow obok siebie. Wyprostowalem ta fotke co dales na chama wiec proporcje sie zapewne nietrzymaja ale ogolnie wystarcza to do porownania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja mogę rzec.Wszystko już Bigleb napisał .

Może spróbuj znaleźć w sieci jakis obraz Malczewskiego wrzucic go do PS , zduplikować , zamalować na biało i ustawic obok. I zacznij wtedy kopiować . Napewno jest to lepsze na początek. Ja sie tak trochę bawiłem swego czasu. Pobieraj kolorki eyedroperem i wyciągaj wnioski. Później ( jak nabierzesz wprawy) będziesz mógł sam wybierać kolory. Tak się najszybciej nauczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej nie ustawiac obrazka obok bo wtedy sie prosciej kopiuje - masz obrazek tej samej wielkosci wiec widac az nazbyt wyraznie. Lepiej wstawic miniaturke w rog, a potem sobie dla testu powiekszyc, postawic obok i rozpisac co jest skopane. Chodzi w koncu o to zeby nauczyc sie szybko lapac proporcje a nie przerzucac to co widac obok jak maszyna.I raczej lepiej nie uzywac eyedropera bo to tez troche za duze ulatwienie. dobierac kolorki tak dlugo az sie w koncu trafi wlasciwy, oczywiscie to znacznie bardziej upierdliwe ale wiecej daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności