Skocz do zawartości

Wartości min i max rate


Faun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś może mi wytlumaczyć na czym polega samplowanie w Brazilu? Rozumiem, że im wyższe wartości tym lepsza jakość, ale jaka jest zależność pomiędzy min i max? MINimum i MAXimum czego oznaczają? Czytałem też o undersamplingu, czyli o wartościach poniżej 0, które powodują coś tam, ale nie bardzo wiem o co chodzi...

 

Faun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Postaram sie to wytlumaczyc jako tako ( ale bedzie obciach jak sie okaze ze sie myle :D ):

Ilosc sampli to jest to ile razy renderer probkuje dany pixel. Przy 0 to jest to jedna probka, przy 1 to sa chyba 2 a przy 2 to 4 ( troche plątam, ale taki juz moj urok ). Za kazdym takim probkowaniem sprawdza sobie rozne rzeczy.

A undersamplling polega na tym ze jest robiona jedna probka na iles tam pixeli i jest to jakos usredniane, przez co obraz generuje sie szybciej ale mniej dokladniej.

 

Zobacz sobie tam w zakladce z probkowaniem masz P1 P2 i P3, tak na szybko to P1 to ustawienia do BARDZO testowego renderu, na P2 zwykle robie testy, a na P3 renderuje sie finalowe obrazki ( tak mniej wiecej oczywiscie :)

 

dobra, mam nadzieje ze cos wytlumaczylem, i pozostaje czekac na kogos kto powie gdzie sie pomylilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności