Skocz do zawartości

vertex


Azazello

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem totalnym beginerem i mam problem:)

 

np. front viev - tworze plane - następnie wchodze w editable poly - vertex i:

 

Na brzegach plane tworzą się kropki. Moge je przesuwać w góre, w dół, na boki... po prostu jak chce, w każdej płaszczyźnie. Ale czasami (tzn. po 5 min obcowania z maxem) moge ową kropke przesuwać tylko wzdłóż jednej osi. A to mi nic nie daje. Nie moge swobodnie stworzyć sobie jakiegoś kształtu. I to doprowadza mnie do szału. Musze zresetować maxa... a po 5 min znowu to samo. Zatem prosze o pomoc. Posiadam maxa6.

Przepraszam za lamerski opis problemu, jednak jestem totalnym nowicjuszem w maxie i nie umiem nawet fachowo opisać trudności:/

 

Z góry dzięki za ewentualną pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Urzywam "strzałek manipulatora move". I mimo to nie moge poruszać punkcików vertex w dowolną strone. Tak jakby coś mi narzucało z góry: teraz mozesz zrobić ruch tylko np. w pionie...

Resetuje maxa... load... chwila zabawy i znowu to samo:/ Najlepsze jest to, że nie wciskam wszystkiego jak leci, bym cos przez przypadek włączył. Urzywam jak juz wspomniałem vertex'a i edges( w tej ostatniej opcji tylko cut i rem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądzę, iż twój problem wygląda następująco - gdy zaczynasz przesuwac punkt klikasz na tym jakby układzie wspolrzednych w oknie widokowym na jedną ze strzalek, co powoduje, ze punkt mozesz przesuwac tylko w jednym kierunku; jesli chcesz przesuwac punkt w jednej plaszczyznie, to nalezy tak napierzyc kursorem, aby na tym ukladzie podswietlil ci sie prostokąt - wtedy mozesz przemieszczac w dwoch plaszczyznach; sproboje ci cis znalezc albo zrobic prostego samouczka :)

tylko maila daj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może napiać gdzie trzeba wkleic plugin np."ocombust.dlr" jeżeli uzywam 3ds max 5

i moja próba dodania tego typu plików z końcówką dlr do foldery plugins i wykożystania w max-e nie udaje się ?

 

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może napiać gdzie trzeba wkleic plugin np."ocombust.dlr" jeżeli uzywam 3ds max 5

i moja próba dodania tego typu plików z końcówką dlr do foldery plugins i wykożystania w max-e nie udaje się ?

 

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł prosze o odpowiedz.

 

chyba sobie tematy pomyliles! jest osobny temat o plug-inach jako forum wewnętrzne, więc najlepiej zrobiz przeklejając swoją wiadomość na to forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności