Skocz do zawartości

modelowanie kosciola jak zaczac???


szczena

Rekomendowane odpowiedzi

chcialbym wymodelowac(wizualizacja) koscioł. mam zdjecia ktore sam wykonalem ale nie wiem jak sie do tego zabrac. jestem poczatkujacy wiec jest to dla mnie klopot. zaczalem to robic tak:

box, na to kawalek fotki (np. drzwi) obrysowalem edit spline i extrude.

poznniej np okienka-witraze obrysowalem i extrude. zrobilem to w dwoch osobnych plikach, nastepnie jeden zaimportowalem do drugiego (3ds) i przeskalowalem i niby to sie laczy w calosc.

prosilbym o rade jak sie zaczyna tworzyc takie budowle. moze nalezaloby obrysowac caly kosciol a pozniej boolanem wycinac czy juz sam nie wiem.

cala budowla jest dosyc prosta i elementy sie powtarzaja wiec myslem tez zeby zrobic kawalek i kopiowac:)Bazylika4.jpg

 

Bazylika1.jpg

Bazylika2.jpg

Bazylika3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Hmm.. takie rzeczy to się raczej przez 'box modelling' robi. Tzn. robisz sobie box'a, z pojedynczymi sciankami, konwertujesz go na 'editable poly' i bawisz się narzędziami do edycj polygonów - wytłaczasz, przesówasz, skalujesz, itd. Tak sobie dłubiesz główne części i potem to składasz w całość.

Nakładaniem zdjęć też bym sie nie męczył już teraz. Na razie wymodeluj całość, potem teksturuj.

A tak swoją drogą, to strasznie ambitny projekt jak na początek. Może coś prostszego spróbujesz najpierw? Szkoda żebyś się zniechęcił, jakby Ci szło wolniej niż byś chciał, a to normalne na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady. postaram sie zdobyc szczegolowe dane na temat tej budowli(wymiary) i za kilka dni pojawie sie w WIP. zaczne od calej bryly i bede w niej"grzebal" ale moze macie jakis pomysl jak wykorzystac fakt ze boczna czesc kosciola sklada sie z jednakowych elementow.myslalem wykonac tylko mala czesc a nastepnie ja kopiowac ale jezeli stworze cala bryle to wtedy juz nie wiem jak to zrobic.wycinanie takiej ilosci okienek jest czasochlonne( a co nie jest:) ). mysle tez ze dobrze bedzie zrobic polowe kosciola i skopiowac ja bo to niemalze jak samochod. no nic ide szukac proboszcza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności