Skocz do zawartości

swiatło vray ligt


Gość sarn_a

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sarn_a

Moze ktos wie jak rozwiazac moj problem..a mianowicie jak oswietalm vray-ligt pomieszczenie wstawiam go w mijsce okna to wnetrze jest oswietlone okej procz sciany na ktorej znajduje sie okno...?i jak ustawic siatło by rzucało cienie na posadzke ..?np pod katem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość sarn_a

c.d ustawawien

 

..swiatło dzienne rzuca zazwyczaj swiatło na podłoge pod katem jakims...

 

pomimo tego ze ustawiam jeszcze jedno swiatło target directional..pod katem na posadzce procz odbicia nic sie nie dzieje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sarn_a

..gdzie jest to deph dla direct computation(tylko sie nie złosc;)szukałam..)

 

i zwiekszylam multiplier..na 22 i dalej sciana jest czarna "nieszczĘsna"

 

własciwie kompletnie nic sie nie zmieniło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to gdzie ... ;]

 

w secondary bounces masz przeciez direct computatnion ;]

 

pewnie pomylilo ci sie ze swiatlem direct

 

ps. multiplier dla target direct masz na 0,1 ? lol ... to przeciez za malo ... kompletnie za malo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sarn_a

tak to wyglada z direct multiplier 5 ale sciana.......walcze z tym juz pare dni:(

..i dalam direct computation na 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sarn_a

a czy mogłbys mi przesłac z poprawkami te scene:)trochu jestem jeszcze zielona i długo szukam tych opcji:)Dziekuje w kazdym badz razie:)

aa taka dałam from file,gdzies znalazłam ze tak trzeba..nie pamietam i szybciej mi liczy wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sarn_a

dzieki juz zobatruje

mam strasznie dzis wolny serwer(niedziela wieczór;)

qrde nie otworze,z tym pluginem byly problemy od samego poczatku..nie chce go raz jeszcze ustawiac dla 7..boje sie go ruszyc..(był zawirusowany)szkoda...:..(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze, pobrałem Twoja scenkę.

 

i tak: zmnienilem w irradiance map z 'from file:' na 'single frame' mode. i juz.

 

no i jeszcze Hsph. subdiv. z 70 dalem na 10, oraz w secondary bounde subdiva z 50 na 10 (to zeby szybko sie renderowalo).

 

GI nie dzialalo bo irradiance zamiast sie ladnie policzyc szukalo w pliku, którego niema ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sarn_a

DziekiCiapaty:))Bardzo wazne informacje dzieki!dzieki dzieki!

ale kurcze sciany sie zafarbowały..

ale poleciał renderek jak burza conajmniej..:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sarn_a

a prosze jeszcze o jedna podpowiedz gdzie jest taka opcja,ktora przyspiesza render( "uzyc interpolacji Glossy ( pod subdiv od glossy) przyspieszenienie kilkukrotne")i moze sa jeszcze jakies takie opcje..ktore sie ustawia by rednerował duze sceny nieco szybciej..?rzeczywiscie po tych ustawieniach,ktore podał Ciapaty renderuje mi 5 razy szybciej i bardzo ładnie:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sarn_a

jakże to?!czyli,ze co..,ze trzeba jednak tak długo czekac?Mnie juz krew zalewala od tego czekania a teraz przynajmniej zawiesza sie na ostatnim sciagniu przeliczen.Jak mialam 50 liczylo z 6-8h(mowie tu o całosciowym modelu)Teraz 1-2h..w malej rozdzielczosci.a efekt byl porownywalny przynajmniej w moim mniemaniu..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no najlepiej jak ustawisz minimum speed maximum quality :) tylko mowie ze 10 jest b malo i w scenach bardziej skomplikowanych generuje wiele bugow ...

jak ci wystarcza 10 narazie to ok :) ale jeszcze wiele ustawien jest, nie tylko to przeciez i wszystkie maja jakis wplyw na czas i na jakosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustaw sobie QMC sampler na takie wartosci jak ci podalem na screenie :) render kuchni z "interior lightning contest" zajal mi 34 sekundy z materialami ... oczywiscie te ustawienia to tylko dla testow ... bo na jakosci traci sie w ten sposob troche :)

 

pozdrawiam

 

zapomnialem wrzucic screena -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności