Skocz do zawartości

Maxwell Renderer - pre-pytania ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Nie uzywam (jeszcze ;) ) Maxwella i w ogole rzadko renderuje, ale zastanawia mnie jedna rzecz.

Jezeli jakosc renderu ustala sie w zasadzie czasem (koszmarnym; na forum maxwella widzialem prace z czasem 160h :>), to jak mozna cos sensownie przetestowac? Jak sprawdzic materialy? Jak sprawdzic poprawnosc oswietlenia?

Czy ustawienie malego czasu da mi jakis sensowny 'podglad'?

 

Co dostajemy po takim ustawieniu? Gowniane GI? Brak AA?

 

P.S. Renderowanie animacji to raczej marzenie w tym czyms, co? ;) Najwyzej do puszczenia tla do kompozycji, a postac juz z jakiegos mentala;)

 

Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

zawsze do podgladow uzywam low quality ... i dziala to jak podglad light mapy w vrayu ... czyli jak bys sypal raz za razem proszek do prania na kartke papieru ;] powoli widac tam ostateczna wersje

 

ale juz po 20 min mozna zobaczyc to co nas zadowala i wywnioskowac jak wyglada ostateczny render ...

 

w maxwellu nie masz gownianego GI i gownianego AA :> tam nawet bugów nie widzialem ;]wszystko jest ideal ... jedynie trzeba czekac na kolejne supportowanie funkcji maxa ... jak np. swiatla photometric ...

 

 

... co do animacji ... no wiesz ... jeden probowal na maxwellowym forum ;] i to byla ostatnia animacja jaka tam widzialem ;] moim zdaniem lepiej skupic sie na jednej stronie a nie na obu ;]maxwell idzie w b.dobra strone ... co dowodzi wyjscie ostatniej wersji i przy takim samym czasie co wczesneij znaczaco nizszy noise ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziz, jakbym mial czekac 20 minet na nawet nie testowy render tylko cos z gatunku mniej wiecej testowych a kilkadziesiat godzin na finalna wersje to bym ocipial... o_0

nie wiem gdzie ten renderer znajdzie zastosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki, demonem predkosci nie jest, ale jest demonem jakosci. I to mi wystarczy.

Wiecej czasu stracilbym na zabawe z parametrami (z zapewne gownianym skutkiem), wiec jestem sklonny zaplacic za to jeszcze wiekszym czasem i popijac kawke ;)

 

dirty, obejrzyj sobie galerie. odpowiedz nasunie sie sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh eh eh ;] pokazcie mi render gdzie :

 

1. za ch*** nie zrobisz zadnego buga ;]

2. jest stabilny

3. jest tak prosty w uzyciu jak aparat

4. wieszze bedziesz z GI zadowolony ...

5. + inne bajery ktore wejda w nastepnych wersjach ;] bo to to jeszcze beta ;]

6. ilosc poly w scenie nie ma juz znaczenia ;] i znacznego wplywu na czas renderu

7. zintegrowany dof oparty na fizycznych algorytmach

8. nie widzialem jeszcze zadnago ladnego exterioru z uzyciem innych renderow niz maxwell ;]

 

poza tym chaosy juz dali w vrayu cos nowego w stylu maxwella ... a mianowicie PPT , ale (?) :

 

1. jest beznadziejny ;]

2. juz to nie jest takie proste jak aparat

3. jest nie stabilne

4. nie zrobilem jeszcze normalnego rendera za pomoca PPT bo zrzera tyle pamieci ze nie moge ruszyc myszką ...

 

i nie wydaje mi sie zeby mialo cos sie zmienic ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom, wiem, widzialem galerie. wszystko wyglada cudownie ale caly czas sie zastanawiam kto to zintegruje ze swoja ruroliną... wizaualizacje, filmy czy reklamy podpasek, wszedzie obowiazuje proste rownanie: czas = pieniadz. a czekajac kilkadziesiat godzin na klatke na pewno nie zarabia sie kasy. moze troche szumu narobi ale imho w wizkach dalej bedzie vray, a w reszcie mray/rman i inne zabawki. najlepsza na razie wydaje sie mi tu cena (poki co), 395$ za taki renderer to malutko (darmowy apgrejd do v. full). ale to tylko takie moje gdybanie wiec kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://ixor.gr/maxwelltest/maxwell.htm

 

co do punktu 8 to oczywiscie maly zart .. ale serio bardzo trudno uzyskac w miare dobrze wygladajacy exterior ... wejdz do mojego watku "light contest" ... sam jestem z tego dupa ... i nie wiem jeszcze jak sobie z tym poradzic w vrayu ... choc PPT w vrayu wydaje sie byc jedynym sensownym rozwiazaniem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności