Skocz do zawartości

Problem z animacja (biped)!!!


XtronX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam 3dsmax7 i robie animacje postaci do gry, lecz biped ktory jest w nim nie posiada tyle funkcji co w XSI.

Mam kilka pytan odnosnie Biped.

1.Czy da sie poruszac palcami (move) i czy da sie poruszyc koncem palca tak zeby inne czesci palca sledzily jego ruch?

2.Czy moge dodac pomocnicze obiekty, ktore umozliwia mi poruszanie reka za pomoca jednego obiektu?

3.Czy jest moze biped podobny do bipedu w XSI?

 

Pozdrawiam Xtron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ad 1.Czy da sie poruszac palcami (move) i , a po co >?? - jest tylko roate - i starczy..

ad 3.Czy jest moze biped podobny do bipedu w XSI? - oblookaj HUMAN IK! , ja robie animacjie tak: footstepsy robie w bipecie, potem podpinalm human IH i w nim dorabiam detale i reszte animacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. dolanczasz dodatkowa kosci do palca ktorym chcesz poruszac, ruszajac ja move bedziesz obracal tym palcem (niezapomnij zaznaczyc "Bone On" w "Bone Tools')

2. do kosci "Hand" w pozition list dodtaj kotroler np. Expression ktory bedzie zczytywal pozycje obiektu ktorym chcesz poruszac dlonia

3. jest wiele roznych setapow ktore mozesz uzywaz w maxie, najlepiej jednak jesli zrobisz swoj wlasny taki jak lubisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności