Skocz do zawartości

Quadro FX 3400 i GeForce 6800. Czy warto dać te 5000zł więcej ??


imprecis

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko odnośnie karty Quadro FX 3400. Czemu jej cena jest tak olbrzymia w porównaniu do GeForce'ów 6800 ?? Patrząc na parametry obu kart wydają się podobne.. Cenowo to równica 5000zł :D ( Quadro-7000zl, GeForce 6800 - ok 2000 zł ) . Czy różnica pomiędzy tymi kartami jest taka duża ( wydajność ) co różnica cen ?? Co więc dostaje takiego super że jest 5000zł drożej ??

Czy mógłby któś podać orientacyjne warunki w Maxie jakim sprosta Quadro FX 3400 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Po pierwsze po co Ci 6800, skoro kupujesz o wiele tańszą 6200 i odblokowywujesz potoki, a potem masz to samo za mniejszą kasę ;) . A jesli chodzi o Quadro to o ile słyszałem ich się nie kupuje, tylko przerabia, tez zaoszczedzisz :P .

 

Betewu - Ten model Quadro, który podałes jest jakis shitowaty. http://sklep.benchmark.pl/pelny_12746.html 6000zl

 

A tu za 2k masz bajerek, ale po odblokowywaniu tego wszystkiego i przerobieniu na Quadro (jak tak bardzo Ci zalezy) :P - http://sklep.benchmark.pl/pelny_16119.html o

 

Oraz 6200 nie SLI - http://sklep.benchmark.pl/pelny_14655.html

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwne mi sie wydaje z tym odblokowaniem....5000zl roznicy....po co niby tworzyliby karte o 5000zl drozsza, jak kazdy by ta tansza przerabial...wybacz logiki w tym nie widze :) A co do tych potokow, to nie wiem czy dobrze mysle ale wazna jest szybkosc kazdego z nich ;) Bo wiesz Quadro moze miec 8, ale ich wydajnosc moze byc lepsza od GF 6800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w tym logiki nie ma. To je chłopie marketing i reklama. To tak jak z GF 4 Ti 4200 i z GF 5200, porownaj obie karty to zobaczysz (uwzględnij dwa lata roznicy ;) ).

 

A co do tych potokow, to nie wiem czy dobrze mysle ale wazna jest szybkosc kazdego z nich ;) Bo wiesz Quadro moze miec 8, ale ich wydajnosc moze byc lepsza od GF 6800.

 

Na to pytanie Ci nie odpowiem. Zapytaj się Dirtiego, bo to on miszczu jest. Jak dla mnie to GF 6200/6800 rządzi. Spojrz na parametry z tym SLI i na link z Quadro.

 

Edit do postu niżej - Fakt ze ma 128 bitów, ale oba są ddr3.

GeForce 6600 GT (8 potoków) +4 (mozliwe do odblokowania jak powiedziales) = 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh znalazłem to :

Dirty :

 

"heh, no oczywiscie, ze nie jest to magiczny olowek :) tak samo jak 'przerabianie' na quadro daje tylko pewnien procent tego czym jest normalne quadro (tez brakuje masy 'bajerow' o wydajnosci nie wspominajac, co nie znaczy ze sie nie oplaca, wrecz przeciwnie..)

 

Więc jednak nie to samo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności