Jump to content

szukam tutoriala do spline`ów


Coma

Recommended Posts

Witam,

Poszukuję tutoriala(i) do modellingu splineami bazującego na zdjęciu. Chodzi mi głównie o części ludzkiego ciała (głowa, dłonie, ect). Sam nie mogę do tego dojść. Modelowanie poly-by-poly na podstawie zdjęcia mam już mniej więcej opanowane, ale chodzi mi o spline`y ze względu na animację i dużo łatwiejsze przeróbki.

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

a zajrzało się, zajrzało. Tylko chyba jestem trochę ograniczony wyobraźnią, bo poszukuje tutoriala, gdzie krok po kroku będzie przedstawone jak wygląda modelling na podstawie zdjęć. Przy modellingu polygonami sprawa jest prosta-poniekąd przerysowuje się obraz. Natomiast przy splajnach sprawa trochę się komplikuje i za specjalnie mi to nie wychodzi. Chciałbym zobaczyć jak robi to ktoś, kto ma o tym pojęcie.

Link to comment
Share on other sites

coma ... wiesz co zrób .. idz do kisku ruchu , kup jakąś tanią lalkę i pisakiem narysuj kilka lini po jej twarzy...

Dokładnie o to mniej więcej chodzi w modelowaniu splinami ... musisz posiadać zmysł splinowy ... poszukaj go ... gdzieś na pewno go masz , tylko serio , trzeba tego przestrzennego spojrzenia na linie w stosunku do lini dzielącej (bo tylko tak stworzysz 3/4o kąt dzięki któremu dasz surface) , tak poza tym to jest wszystko to samo co w poly , tylko tam ścianki pokazują Ci bryłę cały czas.. tu muszisz ... "zamknąć oczy" :D

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy