Skocz do zawartości

Nice mirror


wizz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam mały problem i mam nadzieje że mi pomożecie :] Chodzi o to że jak np modelijecie głowe to przecież nie robicie każdej połówki z osobna tylko jedną połówke a potem można odbić tą część i połączyć oby dwie ale jest też taka opcja że jak zaczynacie modelować np z BoXA to modyfikując jedą jego cześć to po drógiej stronie robi sie to samoczynnie i nic nie trza potem odbijać ani łączyć. Jak takie coś osiąnać ? :] ( najlepiej powiedzcie w LIGHTWAVE ) jak ktoś wie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Tak na prawdę to połówki twarzy nie są identyczne. Weź jakieś zdjęcie a potem zrób mirrora w programie graficznym. Zobaczysz jaki dziwoląg wyjdzie.

Jednak zawsze najczęście robi się to tak, że połówkę po wymodelowaniu kopiuje się i odwraca potem dodaje się zmiany i łączy obie połówki. Możliwości jest wiele jednak LW nie znam i nie powiem ci jak to zrobić w tym programie.

Max posiada kilka opcji które to umożliwiają.

1 modyfikator symetry jest o tyle dobry, że nie trzeba potem łączyć vertexów

2 modyfikator mirror trzeba potem łączyć vertexy

3 narzędzie mirror, trzeba dołączyć obiekt i połączyć vertexy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh dzięki. Teraz śmiesznie wyjdzie bo sam sobie moge napisać odp bo na to wpadłem. Więc napisze może komuś sie przyda :]

Więc jak mamy boxa to jednej jego połówce nadajemy materiał ( obojętne jaki ) a połówce 2 nadajemy inny , potem wystarczy na done na pasku zaznaczyć opcje symetry i gotowe :|

 

ps. wątek możecie skasować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Ludzie , Jeszcze jedna sprawa !! , z tym mirrorem niby , ta metoda którą powyżej napisałem jest troche kiepaśna , można modelować z jdnej strony , to z drugiej też ładnie widać ale gdy przychodzi przeciąć obiekt to już gorzej bo przecięcie sie nie odbija na 2 cześci ( wiec raz zrobiłem przeciecie raz na 1 raz na 2 i dupa potem nic nie działało bo punkty nie byłe w takiej samej odlegóści od osi :/ ) Pomocy ! macie jakiś inny sposób do Lightwave ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności